Youtube podporuje nově i offline přehrávání videí. Má to však háček.

0

Už uběhla nějaká doba od chvíle, kdy jsme naposledy slyšeli o dlouho očekávané možnosti serveru Youtube v ohledu pouštění videí offline, která by mohla zpříjemnit jisté chvíle lidem s žádným nebo pomalejším internetovým připojením. Tato slíbená funkce měla přijít už v prosinci minulého roku, přičemž měla fungovat jak pro Android tak i iOS verzi kanálu. Na rok starý slib společnosti Google přišla řada až teď, avšak zatím se nemáme proč radovat.

1 2 3

Před časem bylo ohlášeno, že odběratele Youtube v Indii budou mít možnost stahovat si videa přímo ze stránky za účelem pozdějšího offline přehrávání jako součást iniciativy Android One. I přes celkem velké zpoždění se zdá, že toto tvrzení dostalo zelenou vzhledem k informacím potvrzujícím, že uživatelé Youtube v jistých regionech si mohou skutečně ukládat videa k pozdějšímu shlédnutí, i když není po ruce připojení k internetu. Toto privilegium zatím mohou využívat pouze lidé v Indii a Filipínách.

4 5 6

Zprávy z těchto oblastí potvrzují, že jde spíše o výhodu pro jisté lokace než součást aktualizovaných verzí Youtube pro Android a iOS. Pokud se tedy budete zrovna nacházet v dříve zmíněných lokalitách, do informační sekce jakéhokoli videa Vám přibyde ikonka pro stažení, přičemž si můžete  dokonce i vybrat jeho kvalitu. Video je pak k dispozici ve speciální sekci aplikace po dobu 48 hodin. Zatím však nebylo prohlášeno ani slovo o tom, kdy nebo zda vůbec se dostane tato funkce i za hranice podporovaných lokací, zahrnující i nás.

zdroj: http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here