Yahoo koupilo vývojářské studio stojící za launcherem Aviate

1

Yahoo na veletrhu CES 2014 oznámilo akvizici společnosti ThumbsUp Labs, která stojí za neobvyklým launcherem Aviate. Samotní vývojáři jej označují jako „inteligentní domovskou obrazovku“, k čemuž má launcher hned několik předpokladů. Hlavním cílem je usnadnit uživateli každodenní úkony a nabídnout krásné uživatelské rozhraní.

Aviate

 

Akvizice ze strany Yahoo by pro uživatele neměla mít žádné negativní důsledky, naopak by měl být vývoj díky většímu kapitálu ještě rychlejší a kvalitnější. Na oslavu této události si může beta verzi launcheru Aviate vyzkoušet téměř každý. Po stažení aplikace z Google Play Store (viz odkaz na konci článku) už nemusíte čekat na pozvánku, stačí zadat kód „YAHOO“, který je dostupný pro prvních 25 000 zájemců.

My jsme aplikaci testovali minulý rok v září, když byla ještě alfa verzi a mimo jiné jsme napsali: „Aviate rozhodně není a s velkou pravděpodobností ani nikdy nebude masovou záležitostí, ale spíše specialitou pro nadšence. Nejde jen o obrovskou změnu, kterou uživatelé pocítí po přechodu z klasického launcheru, ale také o mnohá omezení, která s sebou přináší používání Aviate. Řeč je například o extrémně limitované použitelnosti widgetů, nemožnosti úpravy vzhledu nebo absenci běžného app draweru (seznamu aplikací).“

Uvidíme, zda se vyplní naše předpověď nebo se Aviate stane stejně populárním jako například Nova Launcher. Převzetí americkým gigantem Yahoo by mohlo vývojářům pomoct dosáhnout tohoto cíle.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

zdroj: Yahoo (Tumblr)Aviate Blog via Android Police

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here