Xperie budou podporovat připojení PlayStation ovladače DualShock 3 [video]

3

dualshock xperia sp

Sony Xperia SP přichází s jednou zajímavou vychytávkou, kterou si dosud japonský výrobce nechával pro sebe. Až nyní, díky jedné recenzi, jsme se dozvěděli, že Xperia SP bude prvním smartphonem s oficiální podporou herního ovladače DualShock 3 známého z PlayStationu 3.

Gamepad se smartphonem komunikuje pomocí bezdrátové technologie Bluetooth. Samotné propojení by nemělo představovat žádný větší problém, protože vám s ním pomůže průvodce, který se nachází v menu Nastavení – Xperia – Bezdrátový ovladač DualShock.

Nejprve je nutné telefon s ovladačem propojit pomocí USB kabelu a až po tomto kroku zapnout Bluetooth a používat tak gamepad bezdrátově. Vězte, že s připojeným gamepadem si hraní her na svém smartphonu užijete mnohem více než při nepohodlném a nepřesném ovládání na dotykovém displeji.

Předpokládáme, že stejnou funkci najdeme i v dalších Xperiích, které Sony v budoucnu představí. Zatím ale není jasné, zda podporu ovladače DualShock 3 dostanou ve formě aktualizace také starší modely japonského výrobce. Například v případě aktuální vlajkové lodi Xperia Z je poměrně pravděpodobné.

Na ukázku propojení i samotného hraní s ovladačem DualShock 3 na Sony Xperii SP, se můžete podívat v následujícím videu:

zdroj: xb

3 KOMENTÁŘE

  1. Tuhle podporu jistě komunita z XDA předělá i pro starší Xperie třeba mou Xperii Pro a nebo i dokonce na telefony jiných výrobců.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here