Xiaomi telefony by se příští rok mohly dostat do Evropy

8

Mladičká čínská společnost Xiaomi operující na trhu od roku 2010 má na svědomí prozatím pouze dvojici telefonů, Xiaomi N1 z minulého roku a teprve dva dny starý Xiaomi Two. I přesto je ale celosvětově známá a na domovském čínském trhu patří mezi hráče, které rozhodně není radno podceňovat.

A podle údajně důvěryhodných zdrojů přímo ze společnosti nezůstane jen u domácí Číny, ale v průběhu příštího roku expanduje i k nám do Evropy. Prozatím není znám ani datum ani forma expanze. S největší pravděpodobností můžeme ale počítat s první polovinou roku a oběma, případně jen lehce upravenými, generacemi Xiaomi telefonů.

Bohužel je téměř jisté, že u nás budou oba telefony znatelně dražší než na domovském čínském trhu. I tak se ale dá vzhledem k jejich královské výbavě předpokládat, že půjde o zařízení s jedněmi z nejlepších poměrů cena / výkon.

Když se k tomu navíc připočte přidaná hodnota v podobě opravdu povedené MIUI ROM, tak by mohlo jít o velmi populární modely pro náročnější střední třídu.

A co Vy? Uvítali byste Xiaomi telefony nebo si raději připlatíte pár stovek až tisícovek za zavedenou značku v podobě HTC, Sony nebo Samsungu?

Zdroj: engadget

 

 

8 KOMENTÁŘE

  1. Upřímně jste mě rozesmáli s poslední otázkou. Kdo je stádná a bezmyšlenkovitá zombie, koupí si Apple, nebo teď už i Samsung. Kdo normálně přemýšlí, vezme to, co je za dané peníze nejlepší. Což bude jednoznačně Xiaomi. Případně nějaký model pod taktovkou přímo Googlu, ale třeba takové HTC rozhodně ne.

    • Spousta lidí má k čínským výrobcům poměrně silnou nedůvěru a v případě rozdílů v řádů stovek korun raději sáhne po osvědčeném HTC nebo Samsungu než po Huawei či ZTE.

      A občas jde i o rozumnou volbu, některé části čínští výrobci opravdu trochu šidí, například takové fotoaparáty jsem u nich nikdy moc dobré neviděl.

      Na druhou stranu, z čistě osobní zkušenosti s ZTE Blade a Meizu M9 bych osobně do Xiomi určitě šel a to i kdyby byla dostupná jen šedivka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here