Xiaomi se chce letos zaměřit na mezinárodní trhy

0

Xiaomi Mi2S

Xiaomi patří i v Evropě a USA k nejznámějším čínským výrobcům smartphonů, a to i přesto, že své produkty zatím oficiálně prodává jen v Číně, Taiwanu a Hongkongu. To by se však mělo brzy změnit. Bin Lin, výkonný ředitel Xiaomi, prohlásil na akci D:Dive Into Mobile v New Yorku, že jeho společnost letos hodlá prodat 15 milionů smartphonů.

A pomoct by mu v tom mělo rozšíření na nové trhy mimo Asii. Xiaomi zatím neoznámilo, kdy a kde přesně bude své produkty nabízet, mezi nejpravděpodobnější možnosti ale samozřejmě patří USA a Evropa. Právě o začátku prodeje na druhém jmenovaném světadílu se už spekulovalo v srpnu loňského roku.

Značka Xiaomi je známá především pro své špičkově vybavené smartphony, které se mohou po hardwarové stránce směle rovnat se známější konkurencí, ale jsou dostupné za výrazně nižší cenu. Bin Lin také prohlásil, že za největší problém považuje v současné době nejrůznější padělatele, kteří prodávají falešné telefony se značkou Xiaomi za stejnou cenu, ale plnou méně kvalitních komponentů.

zdroj: en

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here