Xiaomi Mi5: uniklé specifikace!

2

Doteď byly specifikace o chystané vlajkové lodi  od Xiaomi zhalené tajemstvím. Nejspíše to ale změnil zveřejněný zápis v databázi e-shopu Oppomart.Xiaomi-Mi-5-render-680x390

Model Xiaomi Mi5 má před Vánoci publicitu, jakou by mu konkurenční vlajkové lodi mohly závidět. Nicméně Samsung, Apple a další značky už vystřílely své marketingové náboje na několik měsíců dopředu. To však není případ Xiaomi, jehož nadcházející top model aktuálně budí zájem médií i uživatelů.gsmarena_002

Podle relativně důvěryhodného zdroje, jakým Oppomart jistě je, bude Xiaomi Mi5 vybaven 5,5 palcovým displejem s QHD rozlišením 2 560 x 1 440 pixelů. O technologii panelu zpráva nehovoří, dá se to ovšem tipovat na klasiku v podobě IPS LCD. Model disponuje 4 GB RAM a podle konkrétního modelu buďto 16, 64 nebo 128 GB místa na úložišti.

Stejně důstojný jako výše uvedené vlastnosti je i použitý čipset, jímž není nikdo jiný než Snapdragon 820 od Qualcommu. Zadní fotoaparát má 20 megapixelů a vpředu pak megapixelů osm. Telefon je poháněn baterií s kapacitou 3 800 mAh a běží na rozhraní MIUI 7 založeném na Androidu 5.1. Model je dostupný v klasickém černém a bílém provedení. Podle jiné zprávy, která unikla již dříve, bude smartphone vybaven i podporou NFC včetně čínské platební služby „Cloud Lightening Pay“.

Mezi specifikacemi nalezneme i cenovku, která činí 599 dolarů (asi 14 800 Kč). Ta je samozřejmě předběžná a může se změnit. Jde o poměrně vysokou částku, která je však v porovnání s ostatními vlajkovými loděmi stále poměrně konkurenceschopná.

Zdroj

2 KOMENTÁŘE

    • podle toho za jak velké uložiště: 16, 64 nebo 128 GB. Za to největší bych to možná ještě pochopil, jinak asi ne.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here