Xiaomi Mi2S byl v Číně vyprodán za 45 sekund

1

Xiaomi MiS2

Smartphony od Xiaomi dosahují na čínském trhu obrovských prodejních úspěchů. Potvrdil to i začátek prodeje nejnovějšího modelu z nabídky výrobce, kterým je Xiaomi Mi2S. Když se 32GB verze Xiaomi Mi2S začala prodávat v Číně, bylo všech 200 000 kusů vyprodáno za pouhých 45 sekund.

Nutno dodat, že podobných úspěchů na tamním trhu nedosáhli ani známější výrobci, jako jsou Apple či Samsung. O tom, že poptávka byla výrazně vyšší než nabídka a všichni uživatelé tak nedostali to, co požadovali, svědčí fakt, že rezervaci si na stránkách výrobce udělalo více než 1,3 milionů uživatelů. Zájemci o tento smartphone se tak musí rozhodovat mezi levnější verzí s 16GB vnitřní pamětí a horším fotoaparátem nebo brandovanou verzí pro mobilního operátora China Telecom.

A proč vůbec dosahuje Xiaomi Mi2S takových prodejních úspěchů? Odpověď je jednoduchá: úžasný poměr ceny a výbavy, kterému nemohou známější výrobci konkurovat. Xiaomi Mi2S se chlubí 4,3″ displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů, čtyřjádrovým procesorem  Qualcomm Snapdragon 600 běžícím na frekvenci 1,7 GHz, grafický čip Adreno 320, 2GB RAM, 32GB vnitřní pamětí, 13mpx zadní fotoaparát, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, GPS, Glonass, 2000mAh baterií a Androidem 4.1 Jelly Bean s uživatelskou nadstavbou MIUI 5. To vše se na čínském trhu prodává za 2 299 juanů, v přepočtu asi 7 500 Kč.

Xiaomi Mi2S se začalo prodávat také v Hongkongu a výrobce plánuje brzké zahájení prodeje na Taiwanu. Kdy a zda vůbec se smartphone bude prodávat také v Evropě, zatím zůstává záhadou. Není to však vyloučeno, protože výkonný ředitel Xiaomi v jednom z nedávných rozhovorů uvedl, že se jeho společnost chce v letošním roce zaměřit také na mezinárodní trhy.

zdroj: GSM Insider

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here