Xiaomi Mi 5 v odolnosti proti ohnutí značně zaostává za konkurencí (video)

0

Mi 5 test odolnostiJerryRigEverything je jeho zkouškami odolnosti telefonů proslulý. Vždy nejprve testuje náchylnost pláště k poškrábání, potom nehořlavost obrazovky a nakonec telefon ohýbá.

Xiaomi Mi 5 používá sklo Gorilla Glass 4 generace na přední i zadní straně a jeho odolnost proti poškrábání je srovnatelná s konkurencí. Jeho kamera je chráněna safírovým sklíčkem, které je také odolné proti poškrábání.

Je jasné, že hliník se dá ohnout poměrně snadno. Ale jak se ukázalo, Mi 5 postrádá sekundární kovový rám, který by ho zpevňoval a chrání ho tak pouze jeden hliníkový rám. Důsledky? Podívejte se na video níže.

www.youtube.com/watch?v=d2jav7UdQtE

Jak se ukázalo, Xiaomi Mi 5 je jedním z nejjednodušeji ohybatelných smartphonů, za což může ono využití jediného hliníkového rámu, který telefon před hrubou silou opravdu příliš neochrání.

Nejsem velký fanoušek těchto testů, protože pokud použijete dostatek síly, tak se dá takto zničit jakýkoliv telefon, ale tento test nám trochu objasňuje, proč je Mi 5 o tolik levnější a lehčí než jeho konkurence.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here