Xiaomi 28. února představí svůj první procesor Pinecode

0

Jeden z největších světových výrobců telefonů – Xiaomi potvrdil představení svého prvního procesoru, jenž by měl sám vyrábět. Ponese jméno Pinecode a bude konkurovat absolutní procesorové špičce.

 

Není to tak dlouho, co se objevily spekulace o přípravě procesoru právě tohoto čínského giganta, dnes jsme se konečně setkali s informací, že nový chip je na cestě a již zbývá jen týden do jeho představení. Procesor, který nejspíš ponese označení Pinecode, bude představen již v úterý 28. února, ale nikoliv na tuto dobu probíhajícím veletrhu MWC v Barceloně, ale na soukromé konferenci v domovské Číně. Za pár dnů se tedy odhalí specifikace a další podrobnosti o tomto procesoru.


xiaomi-pinecone-official-teaser


 

Prvním zařízením, jenž by právě Pinecode mohl pohánět, může být model Mi5C. Sice není známo, jestli chce Xiaomi představit na konferenci spolu s procesorem i nějaké konkrétní zařízení, ale zdá se to dost pravděpodobné, jelikož tomuto čínskému výrobci v současné době chybí smartphone ve vyšší střední třídě (poslední představený model této kategorie byl telefon Redmi Pro v červenci minulého roku) a právě kolem tohoto modelu se v posledních pár měsících točí nejvíce spekulací.

 


xiaomi-meri-nahlad


 

Kolem specifikací Pinecodu se točí velké otazníky, jelikož si Xiaomi nechává veškeré informace až na oficiální představení, a tak se můžeme spoléhat jen na neověřené informace. Můžeme se nejspíš těšit na 2 modely chipsetů – V670 a V970. První jmenovaný by měl disponovat 8 jádry Cortex-A53, z toho by 4 byly taktovány na vyšší frekvenci. O grafiku se postará akcelerátor T860 MP4 s frekvencí 800 MHz. Bohužel se ale jedná o zastaralý 28 nm výrobní proces.

Vyšší model – V970 se však bude pyšnit čtyřmi jádry Cortex-A73 a další čtveřicí Cortex-A53. Frekvence by se měly pohybovat od 2.0 do 2.7 GHz. Procesoru pomůže grafická jednotka Mali-G71 MP12 s frekvencí 900 MHz. Teď již můžeme jen čekat, jestli se spekulace potvrdí.

 

Zdroj: gizmochina.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here