XDA: Zdrojový kód Androidu a linuxového jádra přehledně a jednoduše

1

android logo

Jak jistě všichni dobře vít, tak zdrojový kód samotného Androidu i linuxového jádra, nad kterým je postavený, je uvolněný pod otevřenou licencí a v podstatě každý si jedy může stáhnout a libovolně pročítat.

Obzvláště v případech, kdy se chcete podívat jen třeba na jednu specifickou věc, v jednom souboru celého zdrojového kódu ovšem není úplně nejefektivnější stahovat kompletní zdrojový kód z repositářů Googlu. Úplně ideální pak není ani procházení, sic online dostupných, repositářů CyanogenMODu umístěných na GitHubu.

Naštěstí ale pro případy, kdy je potřeba vyhledat třeba jen jednu proměnou, nebo si pročíst jen jeden předem specifikovaný soubor, existuje jednoduché řešení v podobě stránek BBQSauce nebo AndroidXRef.

Oba projekty jsou vcelku podobné, využívají totiž stejný prohlížeč kódu – Oracle OpenGrok. Jinak ale BBCSauce nabízí zdrojové kódy z CyanogenMOD repositáře, AndroidXRef pak AOSP zdrojáky verzí 1.6 až 4.2 a linuxového kernelu verzí 2.6.39, 3.0, 3.3 a 3.4.

Kromě přímého vyhledávání lze také po kliknutí na odkaz za „Source Tree“ u AndroidXRef, případně na „Click here to browse the sources“ procházet přímo jednotlivé zdrojové soubory, včetně zvýrazněné syntaxe.

Zdroj: XDA

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here