XDA: Ultimate Backup Tool – kompletní záloha včetně dat aplikací i bez rootu

1

Jednou z největších nevýhod Androidu je neexistence systému na kompletní zálohu včetně dat všech aplikací. Samozřejmě existuji určité metody, například pomocí NAndroid backup nebo nějaké zálohovací aplikace jako Titanium Backup, takřka vždy ale vyžadují neoficiální úpravu telefonu v podobě rootu nebo upravené Recovery.

Tento týden se to ale mění, na XDA fóru se objevil nástroj Ultimate Backup Tool, který zvládne zálohu dat aplikací na takřka jakémkoliv telefonu jen s pomocí počítače a USB kabelu. Využívá při tom faktu, že příkazy spuštěné skrze ADB mají vyšší oprávnění, než ty spuštěné přímo na telefonu.

Je tedy třeba kromě připojení telefonu ještě aktivovat USB debuging a ujistit se, že máte na počítači nainstalovány nejnovější USB drivery. Pokud to však splníte a adb bude bez problémů fungovat, tak byste měli být schopni zálohovat data aplikací a obsah SD karty do počítače i na telefonu s originální ROMkou, třeba i s uzamčeným bootloaderem.

Nástroj je prozatím v první fázi a byl úspěšně otestován pouze na Nexusu Galaxy. Fungovat by měl ale v podstatě na jakémkoliv telefonu s Androidem 4.0 a vyšším.

Zdroj & další info: XDA

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here