XDA: Měřič přenesených dat byl v Androidu přítomný již od Gingerbreadu

1

Pomineme-li kompletně přepracované grafické prostředí a hardwarovou akceleraci grafiky, tak jednou z pro uživatele nejdůležitějších novinek Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich, bylo přidání nativního měřiče dat přenesených přes mobilní sítě.

Senior uživatel XDA fóra tweakradje se nicméně rozhodl rozpitvat balíček aplikace Phone.apk, která je v ICS za měření zodpovědná, ze staršího Androidu 2.3 Gingerbreadu a přišel na poměrné zajímavou informaci, a sice že většina měřícího kódu je i zde.

Takřka okamžitě pak spustil projekt, jehož cílem je zprovoznit nativní měření i na Androidu 2.3 Gingerbread. I přesto, že je vše teprve na počátku, tak prý měření jako takové již nějak funguje, jen aplikace zobrazující výsledky padá okamžité po spuštění.

Existuje tak reálná šance, že se pořádného měření dat dočkají také majitelé zařízení se starším Androidem. Bohužel je současně velmi pravděpodobné, že pro aktivaci měření bude potřeba zasahovat přímo do Phone.apk, díky čemuž bude vyžadován root zařízení. Nicméně to jsou zatím jen čiré spekulace.

Zdroj: XDA

 

1 komentář

  1. člověk kouká, kolik věcí google uveřejňuje jako novinky a ony vlastně už dávno existují:) Viz. ta správa více uživatelů apod… 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here