XDA: Kernel switcher pro HTC One X umožní změnu kernelu pohodlně z počítače

1

 

Až na pár výjimek se kernel v telefonech s Androidem vždy měnil pomocí flashování skrze upravenou recovery. Tento způsob nebyl špatný, ale v případě, že jste se rozhodli zkoušet trochu více a flashovat třeba nový kernel každý den, tak nebyl zrovna pohodlný. Vždy bylo totiž potřeba dostat kernel do rootu paměti telefonu, nabootovat do recovery, nainstalovat jej a pokud možno tak také z paměti smazat aby nezabíral místo.

 

Naštěstí se na XDA foru našel jeden lenivý uživatel, maseo, kterého daná procedura nebavila a tak naprogramoval vlastní flasher, který dovoluje celý proces zkrátit do připojení telefonu k počítači pomocí USB kabelu.

 

Multi Kernel installer, jak se nástroj nazývá, je v podstatě jednoduchý .bat soubor, který pomocí ADB  zvládne po připojení telefonu skrze USB kernel nahrát, nabootovat do recovery, nainstalovat jej, zrestartovat telefon a kernel z telefonu smazat.

 

Kromě toho autor vytvořil veřejnou Dropbox složku, která obsahuje všechny kompatibilní kernely v aktuálně nejnovější verzi.

 

Bohužel prozatím funguje jen s ARHD 7.x ROMkami a jen na Windows. Autor naštěstí přislíbil, že podpora dalších ROM a i operačních systémů bude brzy následovat. Konkrétně je již téměř hotový script pro linux.

 

Zdroj: XDA

Multi Kernel installer

1 komentář

  1. Já nevím jak vy(nemám HTC One X), ale já kernel flashovat jinak, než přes počítač(Flashtool) nemůžu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here