XDA: Externí mikrofony k Samsung Galaxy zařízením jsou jen několik ohmů daleko

2

Zatímco valnou většinu externího příslušenství jako reproduktory, v případě podpory USB hostu i flashky a externí disky připojíte k androidím zařízením bez větších problémů, tak s externími mikrofony to nebývá tak jednouché – telefony a tablety je totiž mnohdy odmítají registrovat.

Alespoň u zařízení od Samsungu se naštěstí podařilo odhalit příčinu. Podle uživatelů XDA fóra, AdamOutlera a Rebellose, registrují Samsung Galaxy zařízení externí reproduktory zapojené do 3.5mm jacku pouze v případě, že mají odpor větší, než 1 000 ohmů. To je ovšem problém, jelikož naprostá většina externích mikrofonů má odpor okolo 400 – 600, maximálně 900, ohmů.

Se znalostí ohmova zákona je tedy problém jednoduše řešitelný. Stačí si upravit 3.5mm podložku tak, že se do okruhu mikrofonu sériově zapojí odpor několika stovek ohmů. Mikrofon se pak po zapojení bude tvářit, jako že má odpor větší než 1 000 ohmů a zařízení ho zaregistruje.

Přesný návod s vyznačením, do jakých přesně drátků v 3.5 mm kabelu odpor přidat, naleznete v původním vlákně na XDA fóru.

Zdroj & další info: XDA

 

 

2 KOMENTÁŘE

  1. Opravte si vetu:

    „externí reproduktory zapojené do 3.5mm jacku pouze v případě, že mají odpor větší, než 1 000 ohmů.“

    Pretoze je to totalna volovina…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here