WindowsAndroid – Android na Windowsech nativně

9

 

Zatímco ještě takové dva roky zpátky byl jedinou možností, jak spustit androidí aplikace na klasickém počítači s Widnows poměrně pomalý emulátor, tak dnes máte již výběr podstatně širší. Kromě všemožných projektů soustředících se na instalaci Androidu jako plnohodnotného operačního systému do dualbootu, existuje také téměř nativní „emulátor“ s obrazem Androidu zkompilovaným pro x86 architekturu nebo projekt Bluestack schopný spouštět jednotlivé androidí aplikace takřka totožně, jako by šlo o klasické widnows aplikace.

Nicméně v případě, že chcete jen narychlo vyzkoušet plnohodnotný Android, tedy ne jen některé jeho aplikace, a současně se Vám nechce kvůli emulátoru instalovat celé SDKáčko, tak stále moc možností nemáte. Nicméně díky projektu WindowsAndroid alespoň již existuje naděje, že brzy alespoň jednu mít budete.

Projekt WindowsAndroid si totiž za cíl klade právě přinesení nativně běžícího Androidu na klasických Widnows. Vše je zatím v relativních začátcích a aktuální verze je tak postavena na starším Androidu 4.0.3 Ice Cream Sandwich. Do verzí dalších se ale počítá s dohnáním aktuálně nejnovější vydané verze – Androidu 4.2 Jelly Bean.

httpv://www.youtube.com/watch?v=W9SnFlUV-qs&feature=player_embedded

Kromě jednoduché instalace, tedy absence nutnosti instalovat celé SDK, by měl WindowsAndroid nabídnout oproti potenciálně konkurenčním řešením také výhodu rychlosti. Podle toho mála, co o technologii tvůrci uvolnili, jde totiž nejspíše o takový „Android postavený na jádře Windows“, tedy v podstatě jen virtuální mašinu DalvikVM doplněnou překladač volání nízko úrovňového API.

Ať už to tak ale opravdu je nebo jsem jen tvůrce špatně pochopil, tak je prý WindowsAndroid opravdu rychlý. Podle redaktorů serveru androidcentral konkrétně běžel na počítači s Core2Quad, což jak jistě uznáte, není úplně nejnovější procesor, bez jakýchkoliv zpomalení nebo záseků.

Na rozdíl od rychlosti je ale prozatím problém se stabilitou a bugy. Těch je totiž v současné verzi více než požehnaně a spíše než na seriózní používání se tak dá použít jen na vyblbnutí a ozkoušení. Na druhou stranu, s chybami se dá vždycky něco udělat a podle slov tvůrců se na nich dokonce i aktuálně aktivně pracuje, takže již brzy se možná dočkáme verze bez problémů použitelné.

WindowsAndroid můžete stahovat buďto z aktuálně přetížených oficiálních stránek nebo například také odtud.

Zdroj: oficiální stránky, androidauthority

 

9 KOMENTÁŘE

  1. Ti kreténi nejsou schopni napsat capcha tak, aby tím normální člověk prošel a mirror nefunguje, takže jim na to asi kašlu 🙁

  2. Mirror mi fungoval dobře (asi 0,5 MB/s). Po instalaci při spuštění se tomu nelíbila libssl.dll a ještě nějaká další. Stačilo zkopírovat obsah adresáře lib do bin. Svižné je to pěkně. Prohlížeč zatím často padá a nepodařilo se mi tam stáhnout APK, abych tam nějak dostal další aplikace. Obsahuje to čistý Android včetně češtiny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here