Vyzkoušejte neoficiální GPS patch pro ASUS Transformer Prime

1

Asus Transformer Prime - dokovací staniceO tom, že jsou problémy GPS přijímače v ASUSu Transformeru Prime z větší části hardwarovým problémem asi již není pochybu. Přeci jen i samotný ASUS již vzdal jejich řešení pomocí aktualizací a oznámil, že bude zdarma rozdávat externí anténu.

Nicméně i dopady hardwarových problémů lze většinou alespoň částečně snížit i cestou softwarovou . Své o tom konkrétně u GPS čipu vědí například vlastníci starého dobrého Samsungu Galaxy S a nyní si to s trochou štěstí zažijí i majitelé Transformeru Prime.

Pomoci by jim v tom mohl, na jiných zařízeních již poměrně dobře známí, neoficiální patch GPS ‚AGPS Patch‚. Ve zkratce jde o několik málo souborů, které pomocí root exploreru nebo flashovatelného update.zip dostanete do telefonu a přepíšete tím, některé původní GPS ‚aplikace‘.

Mimo jiné daný patch využívá vlastní NTP (ten co se stará o synchronizaci času) server, který by dle jeho slov měl být díky určité a blíže nespecifikované vlastnosti lepší. Zde je však nutno upozornit, že by na něm mohl teoreticky požadavky logovat a daná data pak nějak následně využívat (leč jsou těžko zneužitelná a je to i velmi nepravděpodobné).

Výsledky aplikace patche jsou údajně konkrétně u AUSU Transformeru Prime poměrně dobré, dle testování některých uživatelů se nově tablet daleko lépe spojí se satelity a jediným přetrvávajícím problémem je pak stabilita spojení, kdy například při rychlém pohybu dochází k nepříjemnému přeskakování.

zdroj: xda via ac

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here