Vývojářská konzole nabídne automatický překlad komentářů k aplikacím

0

Screen Shot 2013-03-18 at 3_42_39 PM

Pokud jste kdy nabídli nějaký produkt globálně na internetu, třeba mobilní aplikaci na digitální distribuci, tak jste se určitě setkali s jedním zapeklitým problémem, a sice cizojazyčnými uživateli. A nemyslím teď nutně v jiném jazyce psané emaily s žádostí o podporu, těch je většinou relativně málo dají se zvládnout překladačem, ale o komentářích, kterých je většinou takové množství, že kdybyste je chtěli překládat jeden po druhém, tak nad tím strávíte neuvěřitelné množství času.

Na druhou stranu je ale potvrzeným faktem, že to komentáře číst chce. Jenom tak totiž můžete aplikaci aktualizovat tak, aby co nejlépe vychovala pokud možno všem uživatelům. Naštěstí pro všechny androidí vývojáře, Google tento zapeklitý problém včera okolo půlnoci vyřešil.

Do přehledu komentářů vývojářské konzole Google Play totiž implementoval automatické překládání, které všechny texty samo převede do primárního jazyka přihlášeného Google účtu. Systém má prozatím mouchy, například překládá i komentáře z jazyků, které má uživatel nastavené jako vedlejší, nicméně Google na této funkci údajně stále pracuje a plánuje jí co nejdříve doladit.

Zdroj: Apolice

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here