Vývojáři stále vydělávají na iOS verzích aplikací, rozdíl se ale zmenšuje

2

Zatímco v počtu potencionálních zákazníků předehnal Google Play rivala Apple AppStore již dávno a dobře našlápnuto má i v počtu nabízených aplikací, tak v celkovém podílu peněz, které jím protečou, stále poměrně výrazně ztrácí.

Podle společnosti App Annie se tento rozdíl nicméně poměrně rychle vyrovnává. Zatímco ještě v dubnu byl poměr 70% na iOS ku 30% na Google Play, tak už minulý měsíc to bylo jen 56% na iOS ku 44% na Google Play.

Otázkou je, zda bude růst podílu Google Play pokračovat i po vyrovnání. I přestože má totiž Google Play daleko více potencionálních zákazníků a brzy bude mít zřejmě i zboží, tak jeho uživatelé nejsou většinou tolik ochotni platit, jako jejich kolegové s iOS. A tím nemluvím jen o pirátství, ale i o větším rozšíření aplikací dostupných zdarma.

Tak či tak jde ale o dobrou zprávu pro vývojáře, kteří píší pro Android. Čím více se totiž na platformě protočí peněz, tím více pro ně bude lukrativní a tím spíše se tedy i dočkáme titulů, za které bude případné peníze radost utratit.

Zdroj: aauthority

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here