Vývojáři Dolphin Browseru zveřejnili e-maily svých beta testerů [aktualizováno]

3

Dolphin Browser, alternativní prohlížeč pro Android, se může pochlubit početnou základnou beta testerů. Ti se ale nejspíš divili, když v příchozím e-mailu, který je zval k testování šesté verze prohlížeče, našli e-mailové adresy mnoha dalších testerů, doplněné o změť různých znaků. Samozřejmě, jde jen o e-maily, které nejsou žádným příliš citlivým osobním údajem, přesto ale tato chyba může ohrozit pověst vývojářů Dolphin Browseru jako „ochránců soukromí“.

Aktualizace: Vývojáři na svém blogu vydali  oficiální omluvu svým beta testerům.

A nakonec reakce jednoho z uživatelů na Twitteru:

zdroj: tnw, dt

3 KOMENTÁŘE

 1. Strašně by mne zajímalo, jak je možné e-mail adresu, kterou neznám a tudíž nevím, jak zní, „poměrně jednoduše dohledat jinde na internetu“. Možná bys měl spíše ty dohledal svůj mozek, jen nevím, jestli to bude „poměrně jednoduše“ nebo ne 🙂 Chtělo by to trošku uvažovat než napíšu blábol.

  • Nemusíte přece hned každému nadávat. Možná jsem to jen špatně napsal, myslel jsem tím, že e-mailových adres se dá na internetu dohledat nespočet, takže to není žádný citlivý osobní údaj. Mimochodem: my si tykáme? 😉

   A jinak děkuji za upozornění, upravil jsem to.

  • Možná byste se divil jak snadné je na internetu najít e-mailové adresy které neznám.

   Všechny adresy totiž mají poměrně hodně podobnou signaturu (něco@něco.něco). Druhé dvě něco jsou navíc velmi dobře známé, takže vytvoření robota, který bude prohledávat web a hledat emaily není žádný problém.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here