Vývoj Ubuntu for Android byl dokončen

1

Canocical před dvěma lety během každoroční konference MWC v Barceloně představil svou vizi mobilní budoucnosti. Nevypadala špatně a mnohé z řad odborné veřejnosti zaujala. Celý nápad tkvěl v dual-bootu, přičemž by se na zařízení s Androidem po připojení do dockovací stanice s HDMI, sytém automaticky přepnul do desktopové verze Ubuntu.

ubunut-for-android

 

Veškerý výpočetní výkon by tak dodával smartphone, mohli byste si však dopřát komfortu plnohodnotné klávesnice a velkého monitoru. Nápad tohoto typu se ovšem v blízké budoucnosti realitou nestane. Podle vyjádření jednoho ze zástupců Canocical již tento důmyslný software nebude dále vyvíjen a veškeré síly se nyní zaměří na loni představený Ubuntu Touch. Nepotvrdilo se sice, že Ubuntu for Android je definitivně mrtev, již přes dva roky však hledá hardwarové partnery, kteří by začali tento systém do svých smartphonů a tabletů implementovat. V budoucnu se tak bude společnost snažit zaměřit na plnohodnotný Ubuntu Touch.

Ubuntu-Touch-Smartphones

Ten svou filozofií připomíná ostatní mobilní operační systém a propojení s externím monitorem je zde bráno až jako druhotné. Canonical však zmiňuje, že díky tomu bude moci svůj systém více propojit se zařízením a zajistit tak plnohodnotný zážitek. Já jsem ale názoru opačného a raději bych měl na mobilu klasický Android, ze kterého se po připojení k externímu monitoru stane jako mávnutím kouzelným proutkem životaschopný desktop. To se ovšem podle současných zpráv bohužel neplánuje.

Zdroj: thedroidguy

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here