Vylepšené osmijádro Exynos 5 Octa nabídne dvojnásobný grafický výkon

0

Samsung tento týden představil nový osmijádrový procesor Exynos 5420, který je ještě výkonnější než předchozí čip z této řady. Prvním zařízením s novým osmijádrem nejspíš bude Samsung Galaxy Note III.

Exynos 5 Octa

Nový Exynos 5420 je stejně jako Exynos 5410, který najdeme v některých verzích Samsungu Galaxy S4, založen na architektuře big.LITTLE od ARM. Tato architektura umožňuje integrovat různé typy jader, v případě Exynosu 5420 jsou to čtyři výkonná Cortex A15 s taktem 1,8 GHz a čtyři energeticky úsporná Cortex A7 běžící na frekvenci 1,3 GHz. Kombinací těchto jader je zajištěna nízká náročnost na baterii v případě běžného používání i extrémní výkon při spuštění náročných programů a her.

Díky použití vyššího taktu jednotlivých jader se zvýšil celkový výkon procesoru ve srovnání s předchůdcem, a to asi o 20 %. Dokonce dvojnásobný výkon by měl nabídnout integrovaný grafický čip, kterým je nyní šestijádrový ARM Mali-T628 MP6. Nechybí podpora OpenGL ES 3.0 a Open CL 1.1. V neposlední řadě byla vylepšena také RAM, která má frekvenci 933 MHz a nabízí přenosou rychlost až 14,9 GB/s.

Nová verze čipu Exynos 5 Octa by se měla začít masově vyrábět v průběhu letošního srpna. Ačkoliv Samsung zatím nic neprozradil, je téměř jisté, že se osmijádro Exynos 5420 objeví v chystaném Galaxy Note III. K představení další generace tabletofonu korejského výrobce by mělo dojít 4. září na veletrhu IFA 2013 v Berlíně.

zdroj: Android Central

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here