Výkonný ředitel Samsungu se zaměří na design, uživatelský požitek a software

2

Již od prvního Galaxy S se snažil Samsung věnovat alespoň stejnou pozornost softwaru a konečnému zážitku z používání telefonu, jako jeho samotnému hardwaru. U druhé generace Galaxy S pak tuto snahu dotáhl ještě trochu dále, čímž jí zajistil nebývalý úspěch a o drobný pokrok se pokusil i u nejnovějšího Galaxy S III.

Můžeme-li větřit slovům nového výkonného ředitele společnosti, Kwon Oh-hyun, tak bude firma v nastoleném trendu pokračovat. Ten se totiž v rozhovoru s deníkem Wall Street Journal nechal slyšet, že se firma bude do budoucna zaměřovat hlavně na design, uživatelský požitek a software.

„A particular focus must be given to serving new customer experience and value by strengthening soft capabilities in software, user experience, design, and solutions,“

„Zvláštní důraz musí být dán na nový zákaznický požitek a hodnotu zesílenou lepšími výsledky v softwaru, designu a uživatelském požitku.“

Je tedy takřka jisté, že grafické nadstavby upravující zážitek z používání, Touch Wiz, se jen tak nezbavíme. Zřejmě však dojde k jejímu výraznému vylepšení a zvýšení provázání se samotným systém.

Zda se tato politika do budoucna Samsungu vyplatí je ve hvězdách. Ačkoliv je totiž softwarová část podstatná, tak jsou to povětšinou právě hardwarové parametry, které v androdím světě prodávají telefony.

A co Vy? Dáte raději přednost odladěnému systému nebo spíše oceníte nadupaný hardware, do kterého pak stejně nahrajete CyanogenMOD?

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here