Vychází oficiální CyanogenMod 9 pro Nexus S, Galaxy Nexus a Motorolu Xoom

3

Dnešní den je velkým milníkem pro CM tým, který oficiálně vydal první sestavení CyanogenModu 9 pro Nexus S, Galaxy Nexus a tablet Motorola Xoom. Zatím se sice jedná o testovací verzi, tzv. nightly build (noční sestavení), je to ale první náznak, že se brzy dočkáme verzí pro jiná zařízení.

Vývojáři minulý týden požádali uživatele o příspěvek na nákup nových serverů, které umožní vydávání nových verzí CyanogenModu. Reakce byla nečekaně pozitivní a potřebné peníze byly vybrány během pouhých několika hodin. To výrazně pomohlo urychlit vydání prvních sestavení CyanogenModu 9.

Pokud máte jedno z výše uvedených zařízení, můžete aktuální verzi stáhnout z oficiálních stránek get.cm.

Vývojář Steve Kondik nedávno uvedl, že vývoj CyanogenModu 9 pro velké množství zařízení blokují chybějící ovladače některých komponentů. CyanogenMod tým nechce vydávat nedodělané produkty s chybějícími základními funkcemi. Jeho cílem je, aby měl uživatel pocit, že jeho telefon či tablet byl CM9 vybaven už od počátku. To znamená vytvořit operační systém dokonale funkční a „zapadající“ do zařízení.

O dalším postupu vydávání CM9 vás budeme na našich stránkách informovat. Nedávno byla tato oblíbená ROM vydána ve velmi rané verzi například pro Samsung Galaxy Tab 10.1 a LG Optimus 2X.

zdroj: ap

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here