VP produktového managementu pro Android přešel z Google do Xiaomi, pomůže globální expanzi

3

HugoBarra

Vice prezident produktového managementu pro androidí tým v Google, Hugo Barra, známý třeba z představení nového Nexusu 7 nebo Chromecastu, dnes oznámil, že v příštích několika týdnech opustí kalifornskou společnost a přejde na pozici globálního vice prezidenta u čínského výrobce chytrých telefonů Xiaomi.

Na tom samotném by nebylo nic až zas tak zajímavého. Podle svých slov bude ale doposud nebývale úspěšnému výrobci pomáhat hlavně s expanzí na globální trhy, což by nás už zajímat mohlo.

Společnost Xiamoi je totiž známá svými nebývale výkonnými a zároveň opravdu levnými které bez jakýchkoliv problémů snesou srovnání s zařízeními od zavedených výrobců. Bohužel až doposud nebylo možné tyto telefony oficiálně získat v Evropě a neoficiální dovážka se mnohdy nepříjemně prodražila a navíc nebyla zrovna dvakrát jednoduchá.

Samozřejmě je zatím předčasné dělat nějaké závěry. Spolu se staršími spekulacemi o expanzi do Evropy bychom se ale již brzy mohli dočkat vstupu poměrně zajímavého hráče na náš trh.

Náhrada za Hugo Barra v Google zatím není známa. Vzhledem k tomu, že ale zastával poměrně vysokou pozici, tak se počítá, že ji Google již brzy oznámí.

Zdroj: AndroidPolice

 

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here