Voocall má zájem stát se dalším virtuálním operátorem v ČR

2

voocall logo 1

Společnost Voocall, která se v současné době zaměřuje na internetové volání přes technologii VoIP, se chce stát dalším českým virtuálním operátorem. Na svém Twitteru to firma nedávno oznámila s upřesněním, že bude nabízet plné hlasové i datové služby přes technologie 2G a 3G.

Ke startu dalšího českého virtuála by mělo dojít už za 94 dnů, tedy na začátku května 2013. Prozatím Voocall nezveřejnil konkrétní ceny ani informaci, s jakým mobilním operátorem bude na našem trhu spolupracovat. Už nyní však víme, že nový virtuál nabídne pro většinu zákazníků o 80 % nižší ceny než současní mobilní operátoři.

Více podrobností bychom se údajně měli dozvědět asi za dva měsíce. Na dotazy fanoušků na Twitteru společnost zatím neodpovídá nijak určitě, můžeme však předpokládat, že veškeré  přípravy jsou zatím jen ve velmi rané fázi a Voocall zatím s nikým smlouvu nepodepsal.

Tento týden je to oznámení už o druhém českém virtuálním operátorovi. Na začátku týdne svém záměry oznámila společnost GTS Czech, která se ale chce zaměřit výhradně na firemní zákazníky. Od vstupu na náš trh s mobilními službami už není daleko společnost Tesco Mobile, která bude nejspíš využívat fyzické sítě Telefónicy O2. Zájem o provoz virtuála v ČR mají také další společnosti, například Air Telecom, Centropol Group, Mafra, UPC, Česká pošta a ČD Telematika, dceřiná společnost Českých drah.

zdroj: lupa

2 KOMENTÁŘE

    • tak kdyby jsi používal voocall po IP, tak by jsi za kačku volal už teď. zkus třeba volat za 1,5kč z Asie….. voocall to umí

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here