voocall Callback – vzpoura operátorům, díl třetí

5

Je tomu již nějaký pátek, co jsme Vám přinesly rady, jak trochu ušetřit a poslat nabídky našich operátorů do věčných lovišť. Dokud totiž neprojevíme dostatečný odpor, ledy se budou hýbat jen velmi pomalu. V krátkosti si připomeňme, jak jsme šetřili za SMS pomocí bran operátorů a aplikace Oskárek a jak jsme šetřili za volání pomocí Voocall a aplikace Bria. Věřím, že alespoň pro některé z Vás byly tyto rady přínosné a někteří možná využívají tyto možnosti jak ušetřit pravidelně.

Hned na úvod bych rád podotkl, že dnešní díl se bude zaměřovat hlavně na levné volání pro uživatele předplacených karet, které mají stále dost složité najít vhodnou metodu, jak ušetřit za volání. Ano, od doby psaní předešlých článků se leccos změnilo, přesto jsou sazby a účtování 60 + 60, lépe 60 + 30 stále k smíchu, a to nemluvím o cenách samotných. Občas (a to hlavně v období různých svátků) se najde akční nabídka, jak i s předplacenými kartami volat levněji, přesto se nejedná o stálý jev a konečně: vyznat se ve všech těch odkazech, pododkazech a v malém písmu je občas dost zapeklité.

Pojďme se podívat na Voocall tak, jak ho ještě neznáme. V minulém díle, kde hrál Voocall významnou roli jsme si představili metodu, jak ušetřit za volání pomocí aplikace Bria, která je přihlášena na internet a to buď pomocí Wi-Fi a nebo 3G. Od toho se z části odvíjela kvalita hovoru, navíc nastavení aplikace nebylo nejjednodušší a tak se občas stalo, že než aby se uživatel pustil do nastavení, odložil to ,,na někdy později“. Dnes se podíváme na další možnost, jak ušetřit za volání bez nutnosti připojení k internetu a jakéhokoli nastavování telefonu.

Co by jste řekli na cenu hovoru do jakékoliv sítě v ČR za 2 Kč/minuta vč. DPH a účtování po sekundě, a to hned od samého začátku, ne až po první minutě? Pro uživatele předplacených karet je téměř nemožné dostat se na tuto cenu za tento typ účtování a je jedno, u jakého operátora jste.

Voocall, jako zprostředkovatel VoIP telefonie totiž nabízí krom volání přes internet také možnost, jak ušetřit za volání a je přitom JEDNO, JAKÝ TYP TELEFONU MÁTE. Je tedy fuk, jestli máte telefon s operačním systémem Android, iOS, BlackBerry, nebo obyčejný telefon bez operačního systému. Přesto je výhodou, mít operační systém a to konkrétně Android, nebo iOS – o tom ale až později. Tak či tak, pro správné fungování můžete mít opravdu jakýkoliv mobilní telefon, klidně i ten 15 let starý. Pojďme se podívat, jak na to.

Základem je samozřejmě registrace na portále Voocall – o tom jsem psal již v minulém poradním článku, přesto pro ty, kteří neví: stačí zadat Váš email a telefonní číslo, na které Vám přijde potvrzovací SMS a následně se toto číslo propojí s Vaším účtem. Do základu dostanete přednabitý krdit v celkové hodnotě 10 Kč vč. DPH (jinak řečeno 5 minut volání na zkoušku zadarmo – bez jakéhokoli omezení). Doplním, že je možné zaregistrovat jakékoliv ČESKÉ mobilní telefonní číslo, je tedy jedno, jakého máte operátora (T-Mobile, O2, Vodafone).

Teď následuje asi to nejdůležitější na celém kroku a to vybrat si, jakou formou budete volat. Ceny 2 Kč za minutu vč. DPH se totiž docílí tak, že hovor je uskutečněn přes prostředníka VooCall, vy tedy NEPLATÍTE ani korunu z vašeho kreditu, platíte pouze peníze z Vašeho účtu na Voocall – možnost, jak si tento účet nabít zjistíte v mém předchozím článku.

Pro rekapitulaci: neutrácíte kredit, utrácíte pouze přednabitou částku, kterou máte ve svém uživatelském účtu na webu Voocall. Jak jsem již řekl, volání probíhá tak, že vy nejprve dáte podmět Voocallu, aby zavolal určité číslo. Ten příjme požadavek a následně Vás spojí s daným číslem (ať už je to telefon kohokoli). Tímto způsobem docílíte toho, že Vás hovor příjde na 2 Kč vč. DPH za 1 minutu s tarifikací po 1 sekundě (1 + 1).

Cena 2 Kč vč. DPH za 1 minutu se skládá z dvou částek. 1. částka je ta, která představuje spojení mezi Vámi a Voocallem. Druhá částka znamená tu, kterou provoláte mezi Voocallem a daným telefonním číslem. Pokud jste moje slova pochopili správně, je Vám jasné, že platíte i za hovor, díky kterému Vás Voocall s daným číslem spojí, takže i když volaný hovor nepřijme /nezvedne, dostanete se do hlasové schránky/ platíte… Platíte však pouze čas, po který necháte telefon vyzvánět. Je to z toho důvodu, že se předpokládá, že dotyčný hovor zvedne.

Pro rekapitulaci. Chcete volat svému známému. Dáte podmět Voocallu. Ten Vám zavolá, vy hovor přijmete a na druhé straně začne vyzvánět telefon volanému. Ten hovor zvedne. Vy platíte 1 Kč vč. DPH za minutu za příchozí hovor z Voocallu a také 1 Kč vč. DPH za hovor volanému. V součtu, pokud se hovor zdaří, platíte celkem 2 Kč vč. DPH za minutu.

Příklad číslo 2: Chcete volat svému známému. Dáte podmět Voocallu. Ten Vám zavolá, vy hovor přijmete a na druhé straně začne vyzvánět telefon volanému. Ten hovor nezvedne. Vy se po 10 vteřinách rozhodnete, že nebudete dále čekat a tak hovor položíte. Jelikož dotyčný hovor nezvedl, nebudete platit  za hovor s volaným, ale pouze poplatek za příchozí hovor z Voocallu, který zde figuruje v roli prostředníka.  Tomu zaplatíte za tolik vteřin, kolik jste jich nechali vyzvánět. V našem případě 0,1667 Kč.

V ideálním případě, kdy hovor dotyčný příjme a vy tedy nečekáte zaplatíte za každou minutu již několikrát zmiňovaných 2 Kč vč. DPH. Bez jakýchkoliv dalších poplatků.

Pokud se ptáte, jestli je možné volat i do zahraničí na zahraniční čísla, tak vězte, že můžete a to opět za skvělé sazby, které v aktualizované formě naleznete na webu Voocall.

Možnosti, jak dát podnět Voocallu

Několikrát jsem zmínil, že pro uskutečnění hovoru je nutné nejprve kontaktovat prostředníka Voocall, aby hovor uskutečnil a následně obě strany spojil. Vy máte několik možností, jak to udělat, pojďme se tedy podívat na všechny z nich.

1) Prozvoněním – metoda nejjednodušší a také nejefektnivější: ve svém účtu na webu Voocall v nastavení pod položkou ,,Callback“ nastavíte oblíbená čísla do adresáře. Každý záznam v adresáří má přiděleno číslo +420-9106101XX, které když ze svého registrovaného mobilního telefonu prozvoníte, systém Vás automaticky spojí přes Callback. Systém Vám po prozvonění automaticky během několika vteřin zavolá a poté Vás automaticky spojí s požadovaným číslem. Prozvonění z Vašeho mobilního telefonu je vždy zcela zdarma. Jediné co tedy musíte udělat je nastavit čísla v adresáři na webu, poté okopírovat číslo linky, které je vždy 9106101XX (poslední dvě čísla se mění) a ty vložit do seznamu Vašich kontaktů v mobilním telefonu. V případě, že budete chtít uskutečnit hovor pomocí Voocall Callback, jednoduše vytočíte místo platného čísla číslo linky (například 910610111). Hovor se sám přeruší, ukončí, následně Vám Voocall zavál zpět a poté, co hovor přijmete, začne vyzvánět telefon na straně volaného.

2) pomocí SMS:  služba funguje tak, že nám zašlete textovou zprávu (SMS) s číslem, na které chcete spojit. Systém Vám automaticky během několika vteřin zavolá a poté Vás automaticky spojí s požadovaným číslem. Jak na to? Velmi jednoduše. Z Vašeho mobilu, který je registrován na službě voocall, zašlete textovou zprávu (SMS) na číslo +420774037477. Textová zpráva (SMS) musí obsahovat pouze číslo na které chcete spojit. Po odeslaní vyčkejte několik sekund na příchozí hovor. Po vyzvednutí hovoru budete automaticky spojeni s požadovaným číslem. Zde je nutné připočíst náklady za SMS, případně využít služeb Oskrárka, o kterém jsem již psal (viz začátek článku).

3) pomocí webu: Služba funguje tak, že pod Vaším účtem (menu „můj účet“) pod záložkou Callback zadáte číslo na které chcete spojit. Systém Vám automaticky během několika vteřin zavolá a poté Vás automaticky spojí s požadovaným číslem. Zde je nevýhoda jasná, musíte sedět u svého stolního PC.

4) mobilní web: Služba funguje tak, že z Vašeho mobilního telefonu otevřete v prohlížeči adresu www.voocall.cz/m a zadáte číslo na které chcete spojit. Systém Vám automaticky během několika vteřin zavolá a poté Vás automaticky spojí s požadovaným číslem. Výhodné pro všechny, kteří disponují internetem v mobilu a nemají čas nahrávat kontakty na web.

5) API: Služba je určena pro propojení z externích aplikací a sytémů a funguje tak, že pomocí API odešlete číslo na které chcete spojit. Systém Vám automaticky během několika vteřin zavolá a poté Vás automaticky spojí s požadovaným číslem. Zde je situace o trochu složitější, a proto ji doporučuji především zkušenějším uživatelům.

  Voocall ukázka Beta verze aplikace pro Android Voocall ukázka Beta verze aplikace pro Android Voocall ukázka Beta verze aplikace pro Android

Co říci závěrem? Tato služba, ač může ze začátku působit složitě, není tomu tak. Je to něco na způsob KlikniAVolej, každopádně Voocall Callback přináší spoustu výhod: za 1) určitě si pokládáte otázku, proč nevolat raději pomocí Skype/Viber/What’sApp a dalších… Ne všichni uživatelé mají neomezený přístup k internetu, tato služba jde využívat prakticky na všech telefonech starých i několik let. Počáteční nastavování na internetu může být sice na pár minut, za ušetřené peníze to ale stojí.

Další výhodou je zachování Vašeho čísla: nikdo se Vás nebude ptát, odkud voláte, už se Vám nestane, že by dotyčný nezvedl Váš hovor, jelikož cizí čísla nezvedá.. Vše je jako by jste hovor uskutečnili vy, pouze vy víte, že Vám pomohl prostředník Voocall. Další výhodou je, že můžete volat i když máte nulový kredit, protože částka se strhává z Vašeho účtu na Voocall (který můžete mimochodem dobít snadno pomocí PayPal, kde se prostředky přičtou během několika minut).

Výhod je spousta, tou nejdůležitější je ale cena. Pokud jste vlastníky předplacených karet, jistě nemusím říkat nic více. Navíc – ničím se nevážete, nemusíte jakkoli měnit svoji SIM a nepřijdete o své číslo – je jen na Vás, jestli budete volat klasicky nebo pomocí Voocallu. 10 Kč do základu/ 5 minut hovoru také potěší. A to nemluvím o těch ušetřených stokorunách v případě volání do zahraničí.

5 KOMENTÁŘE

  1. A jak je to s internetem? Pokud vím, tak u o2 se platí jednorázový poplatek 15kč/hod a pokud to překročíte, máte internet za 30kč/24h. Pokud teda nebudu volat jen přes wifi, což je asi nejpravděpodobnější, jak na tom mám ušetřit?

  2. K bodu 5:
    Na Google Play je miniaplikace,Voocallback,která se po instalaci do telefonu integruje a při vytáčení hovoru,se objeví jako další možnost,jak volat dané číslo.
    Pouze se vyplní jmeno a heslo z webu Voocall.Jen potřebuje ke své funkci internet.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here