Vize budoucnosti, aneb procesor s 48 jádry

1

Dnešní smartphony jsou osazeny většinou dvoujádrovými procesory. Je to takový standard a mnoho uživatelů, vývojářů i výrobců se shodne na tom, že více není potřeba, je-li software opravdu dobře optimalizován. Intel však znovu přichází s myšlenkou, na které pracuje už tři roky. Chce osadit telefony a tablety 48 jádrovými procesory.

Intel mluví do vývoje procesorů už od roku 1968

S takovými čipy experimentuje Intel už od roku 2009, kdy spustil projekt Rock Creek. Intel se nechal slyšet, že takový procesor přijde mnohem dříve, než se čeká, avšak i tak se bavíme o období pěti až deseti let. Procesor by měl podle společnosti nespočet výhod a celkově by mohl umožnit věci dnes nemožné nebo jen těžko proveditelné.

Prozatím však tyto zprávy od Intelu můžeme vnímat jen jako jistý marketingový tah. Nicméně zpráva stojí za zamyšlení a můžete se podělit i se svým názorem. Jak současnou situaci vidíte vy, je hardware v telefonech dostačující a není problém hlavně v optimalizaci systémů? Nebo bude úplně jiná technologie a koncept dnešních chytrých telefonů bude nevyhovující?

Zdroj: mobilmania

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here