Viceprezidentka Samsungu naznačila plány do budoucna

0

Lee Young Hee, výkonná viceprezidentka pro Samsung Mobile v rozhovoru pro Bloomber uvedla informace o chystaném modelu Galaxy S5 a novém nositelném zařízení, které bude představeno příští měsíc.

VP-samsung-Lee-Young-hee

Podle jejich slov by měla být vlajková loď dostupná na přelomu března a dubna. Z jejích slov vyplynulo, že i představení mělo proběhnout v této době. Neřekla však zcela jistě, zda tomu tak bude, protože její slova vyzněla poněkud záhadně. Je tedy stále reálná šance, že bychom jej mohli poprvé vidět již na Mobile World Congress v Barceloně.

Podle Leeiných slov se Galaxy S4 neprodává tak, jak očekávali. Je to dle ní dáno zejména tím, že lidé nevidí designově příliš rozdíl mezi Galaxy S3 a Galaxy S4. Samsung chce u S5 jít jiným směrem. Má být údajně velmi odlišný a svým způsobem se vrátit zpátky na začátek. Prožitek má přinést hlavně displej a kryt. Samsung dokonce údajně zvažoval nasazení spekulované čtečky zorniček, kvůli velkému zájmu, který spolu se spekulací přišel, stejně jako po pozitivní reakce uživatelů na čtečku otisku prstu u iPhonu 5S.

Chytré hodinky se mají také dočkat svého nástupce, který by měl dorazit spolu s novou vlajkovou lodí. Zlepšení má přijít zejména v oblasti designu, kdy byla hodinkám vytýkána jejich tloušťka, zároveň však mají být dostupné s mnohem pokročilejšími funkcemi. Mezi ně by se zařadily i funkce indikující zdravotní stav, neboť právě tím směrem by se měla podle Lee nositelná zařízení ubírat. Tablety, mimo jiné ty, které byly představeny na CES 2014, mají být středem zájmu celé společnosti, která v jejich prodejích chce dominovat.

Jednou z posledních rozebíraných věcí byla otázka nástupce třetí řady telefonu Note, předpokládaného Note 4. Podle Lee by mohlo zařízení disponovat třístranným displejem, který by uživateli umožnil čtení zpráv z úhlu. Jeho představení se však nejspíše dočkáme až v druhé polovině tohoto roku. Zda bude tímto displejem disponovat nikdo nedokáže s jistotou říci.

Podle Lee by však mělo být do konce roku představeno ještě jedno nositelné zařízení. Blíže nespecifikovalo, o co by se mohlo jednat, je však možné, že narážela na spekulované Galaxy Glass, jak byly neoficiálně nazvány, které by měly být konkurencí pro chytré brýle od Google.

Zdroj: Androidauthority, Bloomberg

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here