Více než 20 tisíc Jihokorejců má ve svém smartphonu severokorejský malware

0

Korea je více než půl století rozdělena na dvě poloviny. Té severní vládne komunistický diktátor Kim Čong-un a na jihu pro změnu najdeme jednu z nejsilnějších ekonomik, jež zásadně pomohla americká vláda. Na Korejském poloostrově se už po dekády střetávají dva naprosto odlišené ideologie a původně standardní válka pomalu přerostla i do kyberprostoru.

north_korea_government

Alespoň to vyplývá ze zprávy NIS (Jihokorejská tajné služby), jež dnes zveřejnila informaci, podle které se na více než 20 tisících smartphonech nachází malware, jež byl vyvinut za demarkační linií. Software byl maskován jako hra a do Jižní Koreji se dostala skrze webové stránky během května až září.

north korea satellite nasa lights OLD

Podle dalších zpráv podobných útoků přibývá a meziročně jejich počet vzrostl dokonce o 35 procentních bodů. Dostupné informace naznačují, že v Severní Koreji pracuje až 5 900 zaměstnanců, jež mají na starost vývoj škodlivého softwaru a provádění kybernetických operací vůči jihu. Toto číslo se během posledních dvou let zdvojnásobilo a nadále roste.

north korea

Zdroj: softpedia

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here