Většinu AMOLED displejů pro nové iPhony bude dodávat Samsung!

2

Apple SamsungZdá se, že Apple se opravdu snaží přejít od LCD k AMOLED displejům a začít chce větším modelem iPhone Plus.

Samsung, který vyrábí nejvíce těchto displejů, jich bude údajně poskytovat Applu až 60 %. Společnost zainvestovala něco mezi 6,64 miliardami $ a 7,47 miliardami $, díky čemuž by měla vzrůst výrobní kapacita a společnost tak zvládne dodat příští rok Applu 100 milionů těchto displejů.

LG bude Applu dodávat okolo 30% těchto displejů a zbytek bude pocházet od menších dodavatelů, jako je Foxconn.

Vrchní analytik společnosti UBI Research se domnívá, že do roku 2021 bude Apple používat AMOLED displeje od Samsungu téměř u všech svých zařízení, což nebude tak obtížné, pokud bude Apple pokračovat ve strategii 2-3 modelů ročně.

Není pravděpodobné, že bude čínská společnost Foxconn schopna dodat velké množství displejů, ale senior analytik ve společnosti LG Research Institute uvádí, že čínská vláda podporuje místní výrobce, díky čemuž můžou ostatní dohnat velmi rychle. Jen v posledních třech letech se Čína dostala na druhé místo v počtu dodaných displejů s tržním podílem 20%.

Zdroj

2 KOMENTÁŘE

  1. iPhone byl vždy Samsung, bez Samsungu by Apple neměl žádné „vývojové“ oddělení, které by mohlo systematicky kopírovat.

    • Apple dá vyrobiť Samsungu a ten to vyrobí. Ako môže Apple kopírovať od Samsungu, keď vývoj prebieha v USA? 😀 Aha, vy myslíte dizajn. Tak dizajn prvý začal kopírovať Samsung.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here