Velký přehled nejlepších aprílových žertíků nejen od Googlu

4

Rok se s rokem sešel a je tady opět první dubnový den, který je tradičně považován za svátek všech vtipálků. Pozadu nechtějí zůstat ani nejrůznější technologické firmy v čele s Googlem, které si pro nás i letos připravily nespočet aprílových žertíků.

Abychom vám usnadnili jejich hledání, připravili jsme si pro vás velký přehled šprýmů týkajících se zejména Androidu a dalších služeb od Googlu. Sledujte článek v průběhu dnešního dne pravidelně, protože jej budeme s přibývajícími aprílovými žertíky aktualizovat.

Google vypíná YouTube, soutěž už skončila

Dokážete si představit , že by YouTube nebylo klasickou službou pro sdílení videa, ale jednou velkou soutěží?

„Děkujeme za vaši bohatou účast. Konečně máme dostatek videí, abychom mohli začít hledat vítěze. Jaké video považujete za nejlepší na YouTube? Jsme nadšeni různorodými a kreativními videi, které jsme dosud viděli a nemůžeme se dočkat, až začne proces výběru nejlepšího videa. Vítěze vyhlásíme za 10 let.“

Následujících deset let, kdy bude přes třicet tisíc členů odborné poroty z řad filmových kritiků, hvězd z YouTube a aktivních tvůrců komentářů, vybírat vítěze, nebudou videa na YouTube.com dostupná. Pro vítěze si Google přichystal MP3 přehrávač a 500 dolarů. Pro více informací doporučujeme shlédnout následující video, které je stejně jako ostatní videa od Googlu, naprosto dokonale zpracované:

Pokud jste se ještě nestihli podívat na všechna videa, můžete si je objednat domů vypálená na DVD.

Google Nozdry

google nose 1

Pokud jste dnes něco hledali na Googlu, určitě jste si všimli nové kategorie Nozdry (v angličtině Nose). Beta verze této funkce chce do vyhledávání na internetu zapojit další lidský smysl: čich. Google vytvořil vlastní aromatéku, která obsahuje přes 15 milionů pachobajtů vůní. Přímo z pohodlí vašeho počítače můžete okusit všechny příjemné i nepříjemné pachy světa. Google Nose můžete na vlastní nozdry vyzkoušet zde.

Hledání pokladu v Google Mapách

google treasure map

Když Google nedávno objevil mapy kapitána Williama Kidda, rozhodl se je zdigitalizovat a zpřístupnit všem svým uživatelům. Kdokoliv tak může pomoct při hledání tajemného pokladu, který skotský pirát před svou smrtí ukryl. Google Treasure Maps můžete vyzkoušet zde. A pro dosud nalezené indicie byla zřízena značka #treasuremaps na Google+. Ukryl něco kapitán Kidd také v České republice?

Apríl v Google Play Developer Console

Google si připravil aprílový žertík také pro vývojáře aplikací pro Android. Ve vývojářské konzoli v Google Play můžete kliknout na tlačítko „Add new awesome application“ a vývojáři Googlu začnou pracovat na aplikaci podle vašich představ.

Můžete si dokonce zvolit, zda na vaší aplikaci budou pracovat všichni zaměstnanci Googlu nebo jen Larry Page a Sergey Brin. Nechybí ani vtipný seznam podporovaných zařízení, ve kterém najdeme například mikrovlnou troubu nebo elektronkový počítač ENIAC. Na celý proces se můžete přehledně podívat v této infografice.

Gmail Blue

Současné uživatelské rozhraní Gmailu je sice jednoduché a přehledné, ale stále mu něco chybí k dokonalosti. Ano, je to nedostatek modré barvy. Naštěstí si toho všimli i vývojáři Googlu a představili nový projekt s názvem Gmail Blue. Více v následujícím videu:

Fotky na Google+ plné emocí

google plus emotions

Protože odhalení emocí lidí na fotografii je někdy docela složité, rozhodl se Google spustit následující funkci, která na vaše fotografie v Google+ přidá smajlíky. Více o této novince naleznete zde.

Google Analytics ukazují provoz z ISS

Nenavštívili vaši internetovou stránku v uživatelé z vesmíru? V Google Analytics se dnes zobrazují také návštěvníci z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS).

google analytics iss

Google SCHMICK

Pokud se vám nelíbí, jak váš dům vypadá ve Street View, určitě by se vám hodila nová funkce SCHMICK (Simple Complete House Makeover Internet Conversion Kit), kterou představilo australské zastoupení Googlu. Novinka by umožňovala upravit fotografii domu ve Street View podle vašich představ. Více informací naleznete zde.

schmick 1 schmick 2

Velikonoční vejce od Googlu

Easter Egg není jen velikonoční vajíčko, ale také označení pro skrytou funkci technologického produktu. Tento graf funkce, který zaměstnanci Googlu převlékli do pestrých barev, ale splňuje oba významy.

Trojrozměrný graf můžete zobrazit i v mobilní verzi prohlížeče Chrome Beta, pokud v nastavení na stránce chrome:flags zapnete experimentální podporu WebGL.

graf easter egg

Google Fiber v ulicích

Google Fiber je superrychlé internetové připojení, které Google provozuje v některých amerických městech, například v Kansas City. Jak jistě sami víte, internet nás všechny čím dál tím více izoluje. Proto Google nechal vzniknout veřejná místa, kde se uživatelé mohou připojit k rychlému internetu. Jak by takový nápad vypadal v praxi, se můžete podívat v následujícím videu:

Twttr aneb samohlásky jen za příplatek

Twitter se dnes rozhodl zpoplatnit své služby. Pokud budete chtít tweetovat bez zaplacení, nebudete mít možnost používat samohlásky. Tedy s výjimkou písmena „y“, které zůstane přístupné všem. Zajímavé také je, že změna postihne pouze uživatele píšící latinkou, zatímco ostatní písma, jako například arabština a čínština, zůstanou beze změny.

twttr

Další novinkou, kterou Twitter oznámil, je rozšíření délky tweetů na 141 znaků za drobný poplatek. Prodej bude probíhat formou aukce, takže se výsledná cena bude lišit v závislosti na tom, jak je dané písmenko oblíbené. Na víc než jeden znak navíc ale zapomeňte.

Samsung a jeho chytré stromy

Připadají vám některé z funkcí, které nabízí Galaxy S4 a další produkty od Samsungu, trochu přehnané? Korejský výrobce si naštěstí umí udělat legraci sám ze sebe a představil technologickou novinku v podobě SMART Eco Trees. Ekologické stromy fungují jako výkonná čistička vzduchu poháněná solární energií.

Stromy jsou vybaveny nejrůznějšími technologiemi, jako například S Beam, S Buds, Smart Cooling a Smart View. Výkon a výbava jednotlivých stromů se může lišit v závislosti na zakoupeném modelu. Více informací o SMART Eco Trees naleznete zde.

smart eco tree

Swiftkey Tilt aneb cvičte své tělo psaním

SwiftKey patří k průkopníkům rychlejšího psaní na dotykových displejích. Nyní společnost přišla s novým typem klávesnice, který má název Swiftkey Tilt. Psaní pomocí této klávesnice připomíná spíše hru a zapojíte do něj opravdu celé své tělo. Více v následujícím videu:

Mugen Power představuje baterii s kapacitou 558 000 mAh

180krát více energie ve srovnání s původní baterií nabídne náhradní akumulátor od Mugen Power, který je určen pro Samsung Galaxy Note II. Baterie o dechberoucí kapacitě 558 000 mAh je vyrobena pomocí revoluční nukleární technologie. Výrobce si novinku cení na téměř 500 dolarů, v přepočtu více než 10 000 Kč.

atomgalaxynote2

Toshibasphere

Hoďte všechny staré herní konzole do koše, přichází totiž revoluční Shibasphere. Video možná není jen aprílovým vtípkem, ale také drobným upozorněním, že to s virtuální realitou už trochu přeháníme.

http://youtu.be/848JwQ1WHZo

Sony Animalia

Nezapomínají výrobci při vývoji nejrůznějších technologických vymožeností na domácí mazlíčky? Sony určitě ne. Japonský výrobce představil novou řadu Animalia, která zahrnuje sluchátka, reroduktory a domácí kino pro vaše psy, kočky i křečky.

Inteligentní toustovač

Vývoj technologií jde opravdu rychle kupředu. Dokonce ani toustovače už dnes nejsou, co dříve bývaly. Na internetové stránce toaster.io se objevil zajímavý projekt toustovače, který sám objednává chleba z pekárny, sdílí novinky na Facebooku i Twitteru nebo vypaluje libovolné obrázky na vaše toasty. Nechybí ani možnost vzdáleného ovládání pomocí aplikace pro Android či iOS.

toaster

Nokia se dala na výrobu mikrovlnek

Další netradiční domácí spotřebič si na první dubnový den připravila Nokia. Finský výrobce představil mikrovlnnou troubu, která se díky výraznému barevnému designu a dotykovému displeji s dlaždicemi ve vaší domácnosti rozhodně neztratí. Více podrobností si můžete přečíst zde.

nokia microwave

Napalte své přátele s Macem

Pokud chcete překvapit své přátele, kteří vlastní Mac od Applu, vyzkoušejte internetové stránky fediafedia.com. Naleznete tam několik věrohodně vypadajících obrazovek informujících o aktualizaci operačního systému, které jistě dobře znají majitelé počítačů s Windows.

Otevřete některou ze stránek na Macu vašeho kamaráda či kolegy, stiskněte klávesu F11 pro zobrazení na celou obrazovku a počkejte si na reakci majitele počítače. Odvážnější mohou vtípek vyzkoušet také v Apple Storu.

windows 7 update screen

 

Generátor recenzí od GSMArena

Napsání recenze nového telefonu či tabletu není jednoduchá záležitost. Redaktoři webu GSMArena.com se proto rozhodli trochu si práci usnadnit a vytvořili program, který automaticky vygeneruje recenzi téměř libovolného mobilního zařízení. Zajímavou funkci si můžete vyzkoušet zde.

gsmarena generated review

Dětská 3D tiskárna

Pořiďte svým dětem rozumnou zábavu. 3D tiskárna dokáže z modelíny „vytisknout“ snad vše, co vytvoříte pomocí aplikace pro iPad. Novinka navíc potěší svou cenou 50 dolarů, což je jen zlomek ve srovnání s profesionálními 3D tiskárnami. Objednávat můžete zde.

detska 3D tiskarna

Kapesní bankomat od Googlu

Nebaví vás neustále hledat nejbližší bankomat? Novinka s názvem Google Wallet Mobile ATM je drobné zařízení, které připojíte k většině dnešních smartphonů. Až budete potřebovat peníze, stačí jen zadat PIN kód a bankomat vám vydá příslušnou sumu. V případě, že by vám peníze v bankomatu začaly docházet, stačí jedním kliknutím přivolat automaticky řízené obrněné vozidlo, které vám peníze do vašeho kapesního bankomatu doplní. Další podrobnosti si můžete přečíst zde.

google atm

Jaký aprílový žertík se vám letos líbil nejvíce? A objevili jste nějaký další, který v našem seznamu chybí? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem.

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here