Velká bezpečnostní chyba vážně ohrožuje více než 900 milionů zařízení s OS Android! Není mezi nimi i to vaše?

0

android-malware-650x336Výzkumníci z bezpečnostní společnosti Check Point upozornili na novou chybu, která prý ovlivňuje Android zařízení poháněná procesorem od společnosti Qualcomm. Jmenuje se QuadRooter a skládá se v podstatě ze čtyř bodů zranitelností, které ohrožují více než 900 milionů chytrých telefonů a tabletů s operačním systémem od společnosti Google. Mezi ohrožená zařízení patří třeba i americké varianty Samsungu Galaxy S7 a S7 Edge (evropská distribuce má procesory Exynos od Samsungu, a ty ohroženy nejsou) nebo BlackBerry DTEK50, který byl prohlašován za „nejbezpečnější Android smartphone“.

Bezpečnostní chyba může umožnit útočníkům úplnou kontrolu nad postiženým telefonem nebo tabletem, takže získají přístup k citlivým osobním a podnikovým informacím, které bývají v přístrojích často uloženy. Útočníkovi teoreticky stačí přimět uživatele, aby si nainstalovali škodlivou aplikaci, která ani nebude vyžadovat žádná zvláštní oprávnění.

Qualcomm oznámil zranitelnost zařízení v dubnu tohoto roku. Výrobce procesorů tvrdí, že už všechny chyby opravil a opravy byly uvolněny zákazníkům. Zatím byly opraveny jen tři body zranitelnosti, a to v nedávné aktualizací zabezpečení OS Android od Googlu. Oprava posledního bodu zranitelnosti prý bude zahrnuta v aktualizaci, která přijde v průběhu září.

Stojí za to zmínit, že společnost Check Point vytvořila aplikaci QuadRooter Scanner, která je volně dostupná na Google Play. Aplikace Vám potvrdí, zda jsou tyto chyby přítomny i na vašem zařízení.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here