Věděli jste, že za prvním telefonem se solárním článkem stál Samsung?

0

V celkovém portfoliu Samsungu nalezneme více než tisícovku různých modelů mobilních telefonů od nejjedodušších praktických pomocníků až po supervýkonné a na funkce rozmanité produkty řady Galaxy S. Dnes se budeme bavit o telefonech, které mají od označení ,,smartphone“ hodně daleko, přesto jsou unikátní ažaž.

2

V roce 2009 společnost Samsung vydala první telefon na solární energii. Byl nazván Samsung Guru E1107 a obsahoval solární článek na zadní straně zařízení. Pokud jste jej vystavili slunčnímu světlu, článek vyráběl elektřinu, kterou dobíjel baterii. Je Vám určitě jasné, že taková malá destička však nemohla vyrobit velké množství energie. Pro porovnání, k 5-10 minutovému hovoru bylo zapotřebí hodinu přímého slunečního záření. Přesto nabíjení skrze sluneční energii dávalo smysl, protože bylo cíleno hlavně na zákazníky rozvojových zemí a na místa, kde jsou časté výpadky proudu.

3

Guru E1107 nebyl však jediným solárním telefonem Samsungu. Ke konci roku 2009 se na trhu objevil i model Samsung Blue Earth, jehož článek na zadní straně telefonu přidal baterii po hodině nabíjení také 10 minut volání k dobru. Blue Earth byl však lepším modelem než Guru díky tomu, že nabízel na tehdejší dobu spousty užitečných funkcí jako web, Youtube nebo přístup k sociálním sítím. K internetu jste se mohli připojit skrze Wi-Fi nebo 3G, zatímco GPS Vás informovala o místních službách lokalit. Vývojáři podporovali tento model jako ,,přátelský  životnímu prostředí“, a tak byl vyroben z recyklovatelných materiálů, přičemž Vám domů došel v krabici z recyklovaného papíru, kterou jste mohli také využít jako stojánek.

5 4

Měl by dát Samsung další šanci solární energii v podobě dnešních chytrých telefonů nebo by měli lidé namísto toho využívat solární nabíječe?

zdroj: http://www.phonearena.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here