Vánoce patřily Applu. Podívejte se na vánoční aktivační statistiky.

0

Analytici společnosti Flurry konečně dali dohromady všechna data a došli k  závěru, že v období mezi 19. a 25. prosincem bylo aktivováno více než dvakrát více nových zařízení Apple oproti největšímu konkurentovi Samsung. Dle agentury patřilo dokonce 51.3% aktivovaných zařízení po celém světě  právě Applu. Do hlavní pětky se vešli ještě následující giganti s těmito čísly: Samsung 17.7%, Nokia 5.8%, Sony (1.6%) a LG 1.4%. Dle slov Flurry ,,Apple aktivoval 2,9 zařízení na každé jedno od Samsungu, na každý model Microsoft Lumia pak přišlo 8,8 modelů Apple.“ 

1

Tento rok si údajně polepšily hlavně phablety. V dříve zmíněném období tvořily phablety 13% nově aktivovaných telefonů. Pokud bychom toto procento porovnali s minulým rokem, zjistíme, že je o 9 řádů vyšší. Aktivací tabletů během vánoční sezóny však naopak ubylo ze 17 procent na 11, za čímž vlastně i stojí úspěch o něco menších phabletů. Apple iPhone 6 Plus se dostal do žebříčku pěti nejaktivovanějších zařízení, zatímco jeho bratr Apple iPhone 6 stojí v čele. Lidé z Flurry dále uvedli, že známější čínské firmy Xiaomi a Huawei se postaraly každá o méně než 1% aktivovaných modelů během svátků, přičemž však také zmínilii, že v lokalitách, kde se tyto společnosti zaměřují na své prodeje nejvíce, není čas Vánoc dobou, kdy by lidé utráceli pro své blízké nejvíce.

3

 

Hned poté, co obdarovaní srovnají papír obalující jejich dárek se zemí, se vrhnou na instalaci aplikací do svého nového telefonu nebo tabletu. Proto jsou taky vánoční svátky nejoblíbenějším časem nejen pro americké vývojaře. Ve spojitosti s tímto faktem poskytlo Flurry informaci, že k datu 25. prosince 2015 vlastníci mobilních zařízení v průměru nainstalovali 2,5 krát více aplikací než v odbdobí mezi 1. a 21. prosincem. Spousty lidí bylo také obdarováno penězi a poukázkami, což se také projevilo na odběru zboží spojeného s aplikacemi.

2

zdroj: http://www.phonearena.com

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here