Valve experimentovalo s Dotou 2 na tabletech, i přes neúspěch se na tablety chce vrátit

3

O tom, že výkon mobilních výpočetních procesorů a grafik již pomalu dosahuje úrovně současných konzolí, slýcháme v podstatě při každém představení nového čipu. Pomineme-li ale technologickou ukázku Lost Planet 2 na Tegra 3 tabletu, tak jsme se z portů velkých her prozatím reálně dočkali pouze poměrně starých GTAček a Maxe Payna.

Výhledově by se však mohla situace poměrně razantně změnit. Při udílení cen VGA totiž Gabe Newel, ředitel herního studia a provozovatele největší digitální distribuce PC her Valve, uvedl: „…experimentovali jsme s Dotou 2 na tabletech.“ „…bohužel to nedopadlo úplně dobře. Dobrou zprávou ale je, že jsou tablety čím dál tím rychlejší, takže si myslím, že dostatečného výkonu dosáhnou již brzy…“

Samozřejmě nejde o žádnou záruku a navíc není ani jisté, na jakém operačním systému běžely ony tablety, se kterými Valve experimentovalo. V případě příchodu plnohodnotného Steamu na tablety by ale Android dával ze všech rozšířených platforem největší smysl, na rozdíl od iOS a WinRT totiž nikterak nebrání instalování jiného obchodu s aplikacemi než je ten oficiální.

A co Vy? Myslíte, že by měl Steam na Androidu úspěch nebo jste naopak zastánci malých her, na které bohatě postačí Google Play?

Zdroj: Kotaku via aauthority

3 KOMENTÁŘE

    • Jo, to by bylo fajn. Spolu s kompletním překopáním offline módu. Jediný dvě věci, co na steamu nemusim.
      //Jsem Windowsák, ale člověk nikdy neví a tak raději volám po co největší multiplatformnosti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here