Válka Applu proti Androidu byla prý skutečná, jak to bude dál?

5

Pamatujete si ještě na to období, kdy na povrch vyplouvaly stále další a další patentové spory mezi Androidem a společností Apple? Hovořilo se o tom, že Steve Jobs chce zničit Android, jenže teď se na povrch dostávají zajímavé informace.

Současný CEO a spoluzakladatel společnosti Google Larry Page oznámil, že „válka mezi Stevem Jobsem a Androidem byla jen pro parádu.“ Tvrdí, že se Stevem Jobsem měl vybudovaný dobrý vztah. „Myslím, že běsnění kolem Androidu sloužilo zájmům Applu. Pro mnoho společností je užitečné mít pocit, že mají konkurenci a mohou se na něco soustředit,“ doplnil v rozhovoru pro server Bloomberg Business Week.

Reakce autora Jobsovi biografie, Waltera Isaacsona na sebe nenechala dlouho čekat. Ten se nechal slyšet, že Larry Page se mýlí a válka proti Androidu byla skutečná. Během své přednášky pokračoval v okomentování situace, upozornil zejména na to, že Google udělal se svým Androidem to samé jako kdysi Microsoft. Poukázal na dávný spor, kdy Microsoft měl ukrást grafické uživatelské rozhraní Macu a licencovat ho dál, čímž si prý vybudoval dominantní postavení na trhu.

„Nemůžete mě vyplatit, jsem tady, abych vás zlikvidoval,“ říkával prý Jobs na adresu Androidu.

Co si o tom myslíte vy? Byla údajná „válka“ jen divadlem pro zaměstnance společnosti Apple, aby podávali lepší výkony nebo mohl Steve Jobs skutečně zničit či vážně ohrozit Android? Nový CEO Applu Tim Cook spory spíše urovnává.

www.businessweek.com, 2

 

5 KOMENTÁŘE

  1. Apple má svou základnu fanoušků a je to dostatečná konkurence pro android. Navíc se nedá říct, že by android vyloženě kopíroval iOS a patentové spory se vždy týkaly hlavně výrobců. Tedy třeba samsungu, jehož telefony jsou podobné iPhonům docela dost. Imho nešlo ani o motivaci, ani o úsilí zníčit android, ale o marketing.

  2. Podle mého ta „válka“ byla skutečná, kdo přečetl celý Jobsův životopis, tak ví, že Jobs „zradu“ ze strany Googlu vnímal stejně jako někdejší „zradu“ ze strany Microsoftu. Zda oprávněně, či ne… to nechci řešit, ale minimálně z Jobsova pohledu to byly útoky upřímné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here