V Google Play se objevily falešné aplikace od „Applu“

0

Mnoho uživatelů Androidu se jistě v uplynulých dnech velmi divilo, když v Google Play Store narazilo na aplikace od vývojáře Apple. Stal se snad zázrak a Apple vydal aplikaci pro operační systém svého úhlavního nepřítele nebo jde jen o poměrně povedený způsob, jak z lidí vylákat peníze?

Nakonec jde o druhou možnost. Ačkoliv byly popisky aplikací poměrně věrohodné a u popisu jsme našli také odkaz na web Applu a e-mailovou adresu „android@apple.com“, jednalo se o falešné aplikace. Mnoho nezkušených uživatelů se však na tento trik chytlo a aplikace si zakoupilo. Podle dostupných informací byly však aplikace většinou nefunkční a dokonce možná neumožňovali vrácení peněz v patnáctiminutové lhůtě.

Konkrétně se v Google Play Store objevila šestice aplikací s názvy Garage Band (správný název je Garageband), iPhoto, iMovie, Keynote, Numbers a Pages. Navíc se nejednalo jen o bezplatné aplikace rozšiřující malware, ale o placené verze s cenami 5-10 dolarů. Cílem podvodného vývojáře tak nejspíš bylo vydělat co možná nejvíce peněz. Google si však nakonec těchto aplikací všiml a smazal je. V současné době je tedy sice v Google Play Store nenajdete, je však jen otázkou času, kdy se něco podobného může pokusit někdo jiný.

zdroj: pa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here