V Česku začne působit nový virtuální operátor GTS. Zaměří se na firemní zákazníky

3

gts logo

Společnost GTS Czech oznámila, že se brzy stane novým virtuálním operátorem působícím v České republice. Nadšení se ale ani tentokrát mezi běžnými zákazníky nekoná, GTS se totiž zaměří výhradně na podnikovou sféru. Společnost chce mobilními službami doplnit své portfolio telekomunikačních řešení, které v současné době nabízí firemním zákazníkům.

Nový virtuální operátor bude využívat fyzickou síť T-Mobilu. Podle mluvčího „růžového operátora“ se jedná o prvního, ale nikoliv posledního virtuála, se kterým T-Mobile uzavřel smlouvu. GTS spustí své mobilní služby během letošního léta, další podrobnosti však společnost prozatím nezveřejnila.

Jediným virtuálním operátorem v České republice je v současné době BLESKmobil, u kterého je navíc status „virtuála“ poměrně pochybný, protože jeho provozovatel Ringier působí spíše jen jako přeprodejce služeb Telefónicy. Už tento rok by se však seznam českých virtuálních operátorů měl výrazně rozšířit. Od vstupu na náš trh s mobilními službami už není daleko společnost Tesco Mobile, která bude nejspíš využívat fyzické sítě Telefónicy O2.

Zájem o provoz virtuála v ČR mají také další společnosti, například Air Telecom, Centropol Group, Mafra, UPC, Česká pošta a ČD Telematika, dceřiná společnost Českých drah.

zdroj: mm

3 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here