Uživatelé Androidu jsou v otázce bezpečnosti nejméně zodpovědní

1

Podle posledního průzkumu společnosti Retrevo nezajímá uživatele Androidu příliš zabezpečení jejich telefonů. Ve srovnání s uživateli iOS a Blackberry dopadli ve všech šesti otázkách nejhůře. Na otázky odpovědělo 1000 lidí, nejde tedy příliš reprezentativní vzorek, výsledky ale určitě mohou posloužit alespoň orientačně.

V první otázce se společnost ptala, zdali mají uživatelé nějak chráněna svá osobní data v případě, že by svůj telefon ztratili nebo jim byl ukraden. Svůj smartphone má chráněno heslem 62 % uživatelů Blackberry, 61 % uživatelů iOS a jen 49 % majitelů telefonu s Androidem. 19 % z nich používá jinou ochranu, aby zabránili zneužití svých osobních dat. I to je ale o několik procentních bodů nižší číslo ve srovnání s uživateli konkurenčních platforem. Naopak 39 % z dotázaných „androidistů“ nemá svůj telefon proti tomuto chráněno žádným způsobem.

Uživatelé Androidu jsou bezpochyby mnohem více vystaveni riziku napadení virem nebo malware. Částečně proto, že otevřené zdrojové kódy Androidu a minimálně kontrolovaný Android Market dávají útočníkům větší šanci. O to horší je zjištění toho, že jen 32 % uživatelů ví, že jejich mobil s Androidem může být nakažen virem nebo malware. Jak je ale vidět v grafu, majitelé iPhonů na tom nejsou o moc lépe.

Zrovna dnes vyšla pro Android další aplikace zvučného jména, která dokáže pomoct při ztrátě nebo odcizení telefonu. Pokud se podíváte na Android Market zjistíte, že těchto aplikací jsou desítky. Ať už samostatných nebo jako součástí komplexnějších bezpečnostních řešení. Chybí ale jedna věc: informovanost běžných uživatelů. Jen 18 % z tisícového vzorku dotázaných „androidistů“ totiž používá nějakou aplikaci tohoto typu. Naopak u majitelů iPhonů je toto číslo znatelně vyšší, konkrétně 37 %.

A jedna bonusová (a trochu úsměvnější) otázka na závěr: Co z výše uvedeného se stalo vám nebo vašim přátelům? Za úkol bylo najít nejčastější způsob poškození telefonu a srovnat ho s bodnutí včelou, což je poměrně běžná věc. Právě bodnutí v anketě zvítězilo. Jinak bylo nejčastějším poškozením pád na zem. Špatně si nevedl ani pád do záchodu.

zdroj: retrevo

1 komentář

  1. Tak to já se moc nebojim, já totiž vím že můj Samsung Galaxy s2 nemá cenu krást… Byl by někomu uplně k ničemu… 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here