Google URL Shortener nyní dostupný jako Android aplikace

1

V Google Play se objevil oblíbený „zkracovač“ URL adres „od společnosti Google“. Spolu s bit.ly, který je znám především díky sociální síti Twitter, patří k těm nejznámějším na světě. Do dnešního dne jsme jej znali jako webový nástroj nebo rozšíření pro váš prohlížeč. Uvidíme, jestli se jako nová aplikace pro mobilní telefony a tablety ujme.

nexus7-01

Aplikace nebude sloužit pouze ke zkracování, ale nabídne vám také přístup k historii vašich odkazů. Zároveň dostanete přístup ke všem statistikám URL zkratek, tedy nejen těch vašich. Při vývoji se konečně nezapomnělo na to, že aplikace používají lidé i v tabletech, je tedy přizpůsobena i 7″ a 10″ displejům.

Zkrácenou adresu je možné sdílej prostřednictvím aplikací, které povolíte. Druhý den po spuštění má aplikace hodnocení 4,8, přičemž již více něž 600 lidí na Google+ jí dalo +1. Co však některé uživatele starších telefonů nepotěší, je nutnost vlastnit Android ve verzi 4.0 a vyšší. Pokud uvážíme, že stále více než 20% uživatelů používá verzi 2.3 Gingerbread, je otázkou, jestli by se přeci jen nevyplatilo upravit verzi tak, aby i se starší verzí Androidu byla kompatibilní.

Co je důležité si uvědomit, že se nejedná o aplikaci vydanou přímo Googlem. Aplikace tedy využívá nástroje Google proto, aby mohla sama fungovat. Není tedy dílem společnosti Google, nýbrž soukromého vývojáře Thomase Devauxa.


logo-app
App Name
Developer
Free   
qrcode-app

Zdroj: Androidcentral, Phonearena, Play.Google

1 komentář

  1. Movers in London Ontario and storage firms often carry and sell
    these products. Grab the Praxis Kit off of the ground to get a free point.
    Much of this trend has been aided by the introduction of private banks into the system.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here