Úprava CyanogenMODu umožní sdílení audia a videa do Chromecastu z jakékoliv aplikace

0

chromacast

V současné době má jinak poměrně zajímavý Chromecast jednou jedno vcelku nepříjemné omezení, umí sdílet audio a video obsah pouze z aplikací, které jej přímo podporují. V současné době tedy převážně ze služeb Google a jeho partnerů. Situace se sice pomalu lepší, vzpomenout můžeme třeba na aplikaci MyCast umožňující přehrávat obsah z galerie, DropBoxu a Drive nebo FeedCast, která zvládá zas libovolné RSS zdroje, pořád ale existuje celá řada služeb, které sdílení nepodporují.

A právě na ně se nyní zaměřil vývojář Koushik Dutta, známý hlavně jako autor nástrojů ROM Manager a ClockworkMod Recovery. Úpravou otevřené komunitní ROM CyanogenMODu umožnil sdílení audio a video obsahu z jakékoliv aplikace, která daný obsah přehrává skrze oficiální androidí MediaPlayer API, což v reálu znamená z naprosté většiny androidích aplikací nabízejících audiovizuální obsah.

Zda se tato úprava někdy oficiálně stane součástí CyanogenMODu, se zatím neví. I pokud se tak ale někdy stane, tak to rozhodně nebude dříve, než Google vydá finální verzi Chromecast SDK. Licenční podmínky aktuální beta verze totiž nedovolují zveřejňování aplikací a na Chromecast API postavených nástrojů.

Zdroj: +Koushik Dutta via engadget

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here