UPC spouští Wi-Free – neomezená Wi-Fi pro klienty po celé ČR i v zahraničí

0

grafika samostatnagrafika samostatna

Společnost UPC dnes spustila službu Wi-Free pro všechny své zákazníky s internetem. Služba postupně od 15. července do poloviny srpna nabídne sdílenou Wi-Fi síť od UPC pro více ne 440 000 jejích klientů. Wi-Free umožní připojení mobilních zařízení k Wi-Fi síti v přibližně 220 000 domácnostech s kompatibilními UPC modemy, což umožní návštěvám rychlý a snadný přístup k internetu.

Sdílenou Wi-Fi budou mít zákazníci UPC možnost využívat i ve vybraných evropských zemích. Síť nabídne přístup k více než pěti a půl milionu hotspotů. Vaše mobilní zařízení se připojí k oddělené sekundární Wi-Fi síťi. Stačí se jednou přihlásit pod unikátním přihlašovacím jménem a heslem a Wi-Free vás automaticky připojí vždy, když bude síť v dosahu. Wi-Free je nezávislá a oddělená od domácí Wi-Fi sítě a jejím užíváním nedochází ke snížení šíře vyhrazeného přenosového pásma. Tím, že odpadne nutnost sdílet heslo k domácí Wi-Fi síti, zůstává zachována i bezpečnost sítě.

Nezávislá Wi-Free síť automaticky umožní přístup k internetu o rychlosti až 10 Mbit/s u a 2 Mbit/s u uploadu.  Na jeden přístupový bod bude možné připojit až pět mobilních zařízení, stejně tak z jednoho zákaznického účtu se lze připojit současně pěti zařízeními.

V současnosti je v České republice mezi zákazníky UPC přibližně 220 000 Wi-Fi modemů kompatibilních se službou Wi-Free. Na sdílenou síť se klienti UPC budou moci připojit i v zahraničí — v Polsku, Švýcarsku, Nizozemí, Belgii, Irsku, Maďarsku a Rumunsku. Celkem bude zapojeno v síti přes 5,5 milionu modemů. Do budoucna se počítá s rozšířením do dalších zemí.

Jak se do Wi-Free přihlásit?

Přihlášení do Wi-Free je snadné: Stačí použít heslo vytvořené v aplikaci Moje UPC. Ze seznamu dostupných Wi-Fi sítí na mobilním zařízení zákazník vybere ”UPC Wi-Free“ a vyplní přihlašovací údaje. Od této chvíle se k UPC Wi-Free automaticky zařízení připojí vždy, když bude v jeho dosahu. Stejným způsobem se lze z Wi-Free i odhlásit. Během úspěšného pilotního provozu v Plzni mělo příležitost Wi-Free vyzkoušet 10 000 zákazníků UPC.

Infografika UPC_Wi-free

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here