Únik oxidu uhličitého zabil pracovníka v továrně Samsungu

0

Informace přímo z mobilního prostředí to není, společnosti, která mobilní telefony vyrábí, se to však významně týká. Podle jihokorejských médií došlo k nešťastné události, při které zemřel pracovník v továrně Samsungu. Může za to nešťastná shoda náhod, přesto to na společnost nevrhá dobré světlo.

samsung-chip-plant

K události došlo ve chvíli, kdy měl poruchu systém hašení, který jako hasící prvek používal oxid uhličitý. Chybu vyhodnotil jako hlášení požáru a padesáti dvouletého muže, který v daném místě pracoval, usmrtil. Je to poslední událost, která se v posledních osmnácti měsících při výrobě stala, bohužel však není jediná. Série událostí poslední doby nutí k zamyšlení a daleko více je v poslední době řešena otázka bezpečnosti na pracovišti v továrnách Samsungu.

Dalším případem havárie, která způsobila smrt člověka, byl únik kyseliny fluorovodíkové v továrně v Hwaseongu, kde se nachází největší továrna na výrobu čipů. Při ní také museli být čtyři lidé hospitalizováni. Podobný incident se však odehrál o čtyři měsíce později znovu, tentokrát beze ztrát na lidských životech, tři lidé však být přesto hospitalizováni museli.

Samsung dnes nehodu oficiálně potvrdil na svých webových stránkách s prohlášením, že bude pracovat na prevenci, aby se podobné události neopakovaly. Policie údajně únik vyšetřuje, není však jisté, jestli se dočká většího potrestaní než oficiálního varování a pokuty ve výši 1000 dolarů, jako tomu bylo v loňském roce.

Zdroj: Engadget

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here