Ubuntu pro Android podrobně rozebráno na brazilském videu

0

Projekt snažící se dostat plnohodnotnou linuxovou distribuci Ubuntu vedle Androidu na telefony a tablety, aby je šlo při připojení k externímu monitoru používat, jako plnohodnotné počítače není žádnou novinkou. Poprvé představen byl již začátkem tohoto roku, od té doby se o něm bohužel slehla zem a nevědělo se, jak a zda vůbec pokračuje.

Naštěstí projekt pokračoval zdárně a začátkem tohoto týdne se dokonce představil na veletrhu FISL v Brazílii. Na níže uvedeném videu můžeme vidět, že Ubuntu vedle Andoridu funguje velmi dobře a lze z něj dokonce využívat i telefonní funkce jako volání nebo fotoaparát. V případě nutnosti lze dokonce otevřít Android jako aplikaci a používat ji z bez nutnosti opustit Ubuntu.

Bohužel sami si projekt na telefonu vyzkoušet nemůžeme, Ubuntu totiž potřebuje plný přístup k driverům zařízení, který standardně výrobci nenabízejí. Budeme si tedy muset počkat, než se firma Canonical, která za projektem stojí, domluví s výrobci a dojedná třeba předinstalovaní Ubuntu do nových zařízení.

Ubuntu for Android není jen obyčejný dualboot Androidu s Ubuntu, jde o projekt, který si klade za cíl umožnit současný běh obou systémů. Standartně s aktivním Androidem a Ubuntu jen v případě připojení velkého externího displeje.

Zdroj: unixmen via talk

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here