Ubuntu mobile spustí Linuxovou verzi Ubuntu na Androidu

5

Ubuntu mobile je nástroj, který umožní spustit Linux Ubuntu na Android zařízeních. Jak na tabletech, tak i na smartphonech. Zatím je dostupná pouze komplikovaná instalace, která vyžaduje vykonat několik kroku k úspěšné instalaci.

httpv://www.youtube.com/watch?v=xN4c61ETCWg

Máte-li obavy z úspěšné instalace, stačí pouze vyčkat. Vývojáři již pracují na jednoduché aplikaci, která provede celou instalaci samostatně.

 

Distribuce Ubuntu si vymezí prostor na SD kartě na Androidu běží jako virtuální prostředí pomocí rozhraní VNC. Ubuntu na Androidu umožňuje spustit desktopové aplikace, jako jsou Firefox, LibreOffice VLC a další aplikace. Tato aplikace byla původně vyvinuta pro Dell Streak 5 a Dell Streak 7, dobrou zprávou je funkčnost dané verze na všech Android zařízeních.

Zdroj: nexus404.com

5 KOMENTÁŘE

  1. Tak musím oznámit, že je to pěkně na prd! Doufám, že to někdo časem udělá pořádně. 🙂
    Jde o to, že to je stejné jako všechny postupy, které tu doposud byly a to jest, že to musíte rozjet přes VNC server, který si tam spustíte a potom se na to přes nějakého klienta napojíte.
    Osobně bych upřednostnil něco jako je toto – http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1045910 🙂
    Doufám, že finální verze bude něco takového, protože už teď vlastně používám ten trošku upravený Ubuntu jako druhý OS na svém telefonu, ale bohužel to stále není úplně pravé ořechové. 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here