Toshiba se pochlubila svým prvním Chromebookem

0

Nový Chromebook představený na veletrhu CES 2014 v Las Vegas se může pochlubit hned dvěma prvenstvími. Nejen, že se jedná o první zařízení s Chrome OS od Toshiby, ale zároveň jde o zatím jediný Chromebook vybavený třináctipalcovou obrazovkou.

Toshiba Chromebook

Pod jednoduchým názvem Toshiba Chromebook se ukrývá zařízení, u kterého byste si podle designu určitě netipli cenovku 279 dolarů, tedy v přepočtu asi jen 5 600 Kč. Pod líbivým šasi se ukrývá 13,3″ displej s rozlišením 1366 x 768, procesor Intel Celeron na architektuře Hasswell a 2GB RAM.

K další výbavě se řadí Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth 4.0, dvojice portů USB 3.0, HDMI, čtečka SD karet nebo baterie s až devítihodinovou výdrží. Pokud uživateli nebude stačit 16GB SSD paměť, může využít bezplatný 100GB prostor v cloudovém úložišti Google Drive, a to po dobu dvou let.

Toshiba Chromebook má tloušťku jen 2 cm a hmotnost necelých 1,5 kg. Na americkém trhu by se novinka měla začít prodávat 16. února. Stejně jako u jiných zařízení s Chrome OS je oficiální dostupnost na českém trhu velmi nepravděpodobná.

http://www.youtube.com/watch?v=SgfZNwOKQ5k

zdroj: Techcrunch, Android Central

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here