Tim Cook: Pro Android bychom klidně aplikace připravili, kdyby to dávalo smysl

0

Tim Cook
Zatímco Steve Jobs byl známý tím, že Android zrovna v lásce neměl, vždyť vzpomeňme si na výroky o termonukleární válce, tak současný výkonný ředitel Applu – Tim Cook, má podle všeho k mobilnímu systému od Google vztah ryze pragmatický.

Alespoň se tak vyjádřil v pořadu AllThingsD, ve kterém dostal otázku, proč jablečná společnost nenabízí klientské aplikace pro Android. Apple s tím prý nemá žádný ideologický problém. Jediný důvod, proč aplikace pro konkurenční platformu nevyvíjí je ten, že to pro firmu, alespoň tedy dle jeho názoru, nemá strategický smysl.

Otázkou je, zda má pravdu. Přeci jen Android má nejenom v USA poměrně velký tržní podíl a co do ekosystému mu začíná Google zdatně konkurovat. Jako odpověď na iTunes nabízí Google Play, pomalu se snaží dostat do televizí, počítačů i tabletů a celkově začíná nabourávat monolit ekosystému Applu. Na druhou stranu se ale zas musí vzít v úvahu, že dokud bude iTunes, iMessage atd. dostupný pouze na iZařízeních, tak bude pro současné uživatele daleko těžší přejít ke konkurenci. A to je přeci jen výhoda, která se nezahazuje snadno.

Vedle aplikací se Tim Cook krátce vyjádřil také k vysokému tržnímu podílu Andoridu, který obzvláště v minulém roce rostl zejména na úkor právě zařízení od Applu. Dle jeho názoru to není žádný problém, osobně totiž vidí rozdíl mezi dělat nejlepší produkty a dělat jich nejvíce.

Jako příklad uvedl třeba hudební přehrávače

Zdroj: engadget, wsj

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here