Testovací platforma pro aplikace, TestFlight, spouští zkušební provoz pro Android

1

androidtestFlight

Ačkoliv to nemusí být na první zamyšlení zřejmé, tak aplikace, obzvláště ty větší, nelze okamžitě po doprogramováni vypustit na Google Play. Mezi dokončením a vypuštěním do reálného světa musí proběhnout ještě životně důležitá fáze testování, ideálně co nejrozsáhlejšího a to jak do doby, tak i počtu zapojených lidí.

A to, jak si jistě dovedete představit, není nic jednoduchého. Rozhodně se tedy, a to ani na střední projekty s více než jedním dvěma testery, nedá použít metoda posílání instalačního balíčku mailem a reportování chyb stejnou cestou.

Namísto toho se využívají specializované platformy, které poskytují jak řiditelné distribuování samotné testovací aplikace a jejích aktualizací, ale také centrální hlášení a posílání chybových reportů a tak podobně. V omezené míře něco podobného nabízí již nějakou dobu skrze soukromé kanály i samotný Google Play, jinak ale existují řešení profesionální – třeba hockeyapp a další.

A právě mezi ony další se zanedlouho zařadí i na iOS velmi populární platforma test flight. Právě ta totiž dnes ráno na svém blogu ohlásila, že spouští privátní zkušební provoz pro testovací platformu androdích aplikací. Do této bety se lze zde přihlásit již nyní, do několika týdnů by nicméně mělo být testování ukončeno a Android by měl být podporován oficiálně.

A co přesně TestFlight vývojářům nabídne? Inu, nebudete toho málo. Kromě samotné distribuce aplikací a posílání chybových hlášek také plnohodnotné SDK určené k implementování poměrně propracovaných analýz používanosti aplikací, a další.

Nicméně to nejlepší na celé věci je, že TestFlight je ve verzi pro iOS a i bude pro Android naprosto zdarma a to prosím napořád. Vývojáři tedy pracují na přidání určitých zpoplatněných funkcí, nicméně základní funkcionalita, která postačí jakémukoliv menšímu týmu, zůstane prý zdarma vždy. A to se vyplatí!

Zdroj: oficiální stránky via androidpolice

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here