Test odolnosti (ohnutí): Galaxy Note 3 vs. iPhone 6 plus = 1:0

0

iPhone 6 Plus Bend Test

První uživatelé nejnovějšího iPhone 6 si stěžují na pevnost těla svého nového přístroje, který se při nošení v kapse deformuje a ohýbá. Podobným neduhem již trpěly předchozí verze iPhonů, ale problémy se nevyskytovaly tak často jako u nejnovější verze Plus, která nabízí větší rozměry přední strany při menší šířce přístroje. Právě díky zmenšení šířky přístroje bylo použito menší množství materiálu, což má za následek menší odolnost.

Po prvních stížnostech se na internetu objevil protichůdný názor, že tímto neduhem trpí všechny smarphony a nejedná se o žádnou novinku. To se nezdalo Lew z Unbox Therapy, který se rozhodl podrobit testu ohnutí nejnovější iPhone 6 Plus a Galaxy Note 3 (viz. videa)

Apple iPhone 6 Plus 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung N9005 Galaxy Note 3 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Jak můžete vidět na prvním videu iPhone 6 Plus má Achillovou patu v oblasti ovládacích tlačítek, kde je zeslabena konstrukce přístroje výřezem právě pro umístění tlačítek. Zde se mohla projevit nezkušenost inženýrů z Applu s vývojem těla přístroje pro větší obrazovky. Přeci jenom ovládací tlačítka se nacházejí na všech dnešních smarphonech a doposud jsme o podobném problému u přístrojů s Androidem neslyšeli.

Nejinak je tomu i na Galaxy Note 3, kde se daná vada při testu neprojevila přístroj pod tlakem pouze zaskřípal a opět se vrátil do původní podoby. Za větší odolnost vděčí hlavně použitým plastům, jenž mají v mnohém lepší vlastnosti než kov použitý u iPhonů.

Zdroj: androidandme.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here