Tesla bude ve svých elektromobilech využívat také baterie od Samsungu

3

Tesla Model STesla vyrábí a prodává auta na elektrický pohon, což znamená, že potřebuje spoustu baterií. Společnost si postavila vlastní obří továrnu na výrobu baterií, ale stejně potřebuje i baterie od jiných společností. Nová zpráva z Koreje naznačuje, že Tesla by mohla kupovat baterie od společnosti Samsung SDI, což je divize tohoto korejského giganta, která se zabývá výrobou baterií.

Zprávy naznačují, že Tesla zvažuje využívání baterií od společnosti Samsung SDI, jelikož nabízejí konkurenceschopnou cenu a vysokou účinnost. Tesla je prý přesvědčena o tom, že Samsung bude dobrým obchodním partnerem.

Společnosti Samsung a Tesla prý pokračují v jednáních a zdá se, že by mohla být už brzy uzavřena smlouva o dodávkách. Samsung zatím Tesle nikdy ne poskytoval baterie, jelikož je společnost kupovala od společnosti Panasonic a dokonce i od LG Chem.

Tesla jistě potřebuje obrovské množství baterií, jelikož to vypadá, že v příštích letech výrazně zvýší produkci svých elektromobilů. Vzhledem k tomu, že baterie jsou pro Teslu doslova klíčové, jelikož bez nich by logicky žádný elektromobil nefungoval, je logické, že si chce společnost zajistit více dodavatelů.

Zdroj

3 KOMENTÁŘE

  1. Ne nadarmo je Samsung největším výrobcem chipů na světě (i před Inteletem) = jsou opravdu dobří, asi nejlepší.

    • Jenže baterie a chip jsou trochu jiný kategorie. Ale mohla by pomoct jejich znalost nanotechnologií. Odhaduju že bez nanomateriálu se kapacity už výš moc nepohnou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here